r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Za gry na Steamie do końca roku będzie można płacić w złotówkach

Strona główna AktualnościBIZNES

Dobre wieści przygotował dla graczy Valve, co ważne, także dla polskich graczy. Na łamach Reddita opublikowany został fragment maila skierowanego do sprzedawców, w którym zapowiedziane zostało wprowadzenie nowych walut na Steamie. Obok szekli, hrywien czy donga, na liście znajdziemy także polski złoty.

Według rozesłanej wiadomości, nowe waluty na Steamie pojawią się jeszcze w tym roku. Mail zawiera polecenie, by to producenci przeliczyli ceny swoich produktów na nowe waluty. Można zatem liczyć na to, że na Steamie nie powtórzy się historia z iTunes, kiedy wprowadzone odpowiedniki progów cenowych odczuwalnie przewyższały równowartość w złotówkach.

O tym, jakie decyzje podejmą producenci odnośnie polityki cenowej dowiemy się jeszcze w tym roku. Już teraz możemy jednak cieszyć się, że wkrótce do zakupu gier nie będzie konieczne przewalutowanie transakcji. Zarówno serwisy transakcyjne, jak i banki, pobierają z reguły prowizję rzędu killku procent, czym dotąd obciążane były rachunki graczy.

r   e   k   l   a   m   a

Warto także zwrócić uwagę, że wraz z wprowadzeniem nowych walut, Steam zapowiada równoczesne udostępnienie nowych metod płatności. Nie są jednak jeszcze znane w tej kwestii żadne szczegóły. W Rosji możliwe jest na przykład bezpośrednie przekazanie środków na portfel Steam w jednym z 450 tys. punktów w całym kraju. Ukłonem w stronę polskich graczy mogłoby być wprowadzenie płatności BLIK-iem.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.