r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zakaz importu Galaxy S, Galaxy S II oraz Ace do Europy

Strona główna Aktualności

Otwiera się kolejny rozdział „przyjacielskich” relacji pomiędzy firmami Apple i Samsung, tym razem na rynku europejskim.

Kolejny akt przedstawienia ma miejsce w Hadze, gdzie sąd przychylił się do wniosku Apple i wstrzymał import popularnych modeli telefonów: Galaxy S, Galaxy S II oraz Ace na kilkudziesięciu rynkach europejskich. Chodzi o kraje w których uznawany jest patent 2059868, rozpatrzony przez Europejską Organizację Patentową, zrzeszającą 37 państw. Zakaz nie dotyczy jednocześnie państw członkowskich, w których Apple nie sfinalizowało procesu patentowego: Austrii, Belgii, Czechach, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Litwie, Łotwie, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji i Włoszech.

Decyzja sądu w Hadze uprawomocni się w ciągu siedmiu tygodni od daty wydania zakazu. Samsung ma prawo (i zapewne to zrobi) do zaskarżenia decyzji. Warto zaznaczyć, że zakaz nie jest wiążący dla koreańskiego oddziału Samsugna, a obejmuje jedynie trzy jego spółki-córki, które działają na terenie Holandii. Otwiera to Samsungowi drzwi do próby obejścia zakazu poprzez inne podmioty gospodarcze.

r   e   k   l   a   m   a

Od sierpnia Apple prowadzi prawdziwą batalię prawną przeciwko Samsungowi, która doprowadziła do zablokowania importu tabletu Galaxy Tab w Europie. Następnie po doniesieniach prasowych o możliwych fałszerstwach i wykryciu wielu nieścisłości wspominany zakaz odwołano.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.