Samsung Galaxy S8 active: wzmocnienie Galaxy S w tym roku to wyzwanie

Samsung Galaxy S8 active: wzmocnienie Galaxy S w tym roku to wyzwanie

05.05.2017 18:13, aktual.: 07.05.2017 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oprócz głównych modeli z linii Galaxy S, Samsung wypuszcza również ich wzmocnione edycje oznaczone dopiskiem active. Tak było chociażby w przypadku Galaxy S7, który pojawił się również w wersji znacznie odporniejszej na trudne warunki. Nie inaczej będzie z Galaxy S8, chociaż tutaj Samsunga może czekać więcej pracy przy tworzeniu odporniejszej edycji.

Poprzednie modele Galaxy S active powstawały na bazie podstawowej wersji topowego smartfona Samsunga. Były ich zabudowanymi w wytrzymałe materiały odpowiednikami. Jednak w przypadku Galaxy S8 taki zabieg raczej się nie sprawdzi. Nie ma całkowicie płaskiej edycji, dostajemy tyko model, który ma zakrzywione boki i jest niemal pozbawiony ramek. Należy także zauważyć, że mimo że Galaxy S8 wygląda fenomenalnie, to rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że upadek nawet z małej wysokości może skończyć się tragicznie.

Galaxy S8 active może być naprawdę ciekawą wersją. Samsung, chcąc zapewnić wysoką wytrzymałość, może sięgnąć po bardziej tradycyjną konstrukcję. W związku z tym edycja active może jeszcze bardziej różnić się od podstawowego smartfona. Możemy nie dostać już ekranu zachodzącego na boki, a ramki będą zauważalnie potężniejsze.

Galaxy S7 active.
Galaxy S7 active.

Kolejnym problemem, z którym muszą zmierzyć się osoby z Samsunga, jest nowy przycisk. W Galaxy S8 został on zintegrowany z wyświetlaczem, co niesie wiele zalet. Niemniej taki przycisk w trudnych warunkach jest już znacznie mniej wygodny od klasycznych fizycznych przycisków. Takie łatwiej wciśniemy chociażby w rękawiczkach, czy mając brudne dłonie. Pojawiają się nawet głosy, według których w S8 active tradycyjny przycisk fizyczny miał powrócić.

Szkło, które znalazło się na tyle Galaxy S8 najpewniej zostanie zastąpione. Możliwe, że plecy zostaną pokryte wytrzymałym plastikiem. Z kolei jednym z zadań wzmocnionych boków będzie zapewnienie znacznie lepszej amortyzacji podczas upadków.

Jeśli chodzi o specyfikację, to oczekiwać powinniśmy bardzo zbliżonej do tej znanej z podstawowego Galaxy S8. Obecne przecieki wskazują, że smartfon zostanie oznaczony ciągiem znaków SM-G892A. Ma działać pod kontrolą Androida 7.0 i premiera może nastąpić niebawem. Niestety dla potencjalnych polskich klientów, sprzedaż ma być ograniczona wyłącznie do amerykańskiego rynku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)