reklama

Zbliża się kolejna wersja MySQL

Strona główna Aktualności

O autorze

MySQL to najpopularniejszy darmowy system zarządzania relacyjnymi bazami danych, stworzony i rozwijany przez szwedzką firmę MySQL AB. Aktualnie najnowszą dostępną stabilną wersją jest wydanie 5.0, programiści pracują nad wersją 5.1, a jednocześnie opublikowali pierwszą publiczną niestabilną wersję wydania 6.0.

Nowa wersja MySQL będzie zawierać całkowicie nowy silnik do przechowywania danych o nazwie Falcon. Będzie on pozwalał na wykonywanie transakcji zgodnych ze standardem ACID (czyli zapewniających atomowość, spójność, izolację i trwałość danych), oferował odzyskiwanie danych po awariach, definiowanie własnych przestrzeni nazw i szybki cache. Wraz z Falconem, administratorzy dostaną możliwość zaawansowanej diagnostyki pracy systemu, a jego konfiguracja zostanie znacznie uproszczona.

Szczegółowe informacje na temat nowego silnika Falcon i innych nowości w rozwijanej, szóstej wersji systemu MySQL znaleźć można na stronie producenta.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić