r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zbliża się nowe GNOME

Strona główna Aktualności

Do premiery nowej wersji popularnego linuksowego środowiska graficznego GNOME został już tylko miesiąc. Wczoraj wydano ostatnią wersję beta, pod koniec lutego powinna pojawić się wersja kandydująca, a stabilne wydanie zapowiadane jest na 14 marca.

GNOME 2.18 jest już w fazie string freeze, co oznacza, że nie można wprowadzać znaczących zmian w tekstach, które podlegają tłumaczeniu na inne języki. Jest to czas dla tłumaczy, aby mogli uzupełnić i poprawić lokalizacje językowe.

Nowe GNOME będzie posiadać całkiem sporo nowości w stosunku do poprzedniej wersji, dostępnej od września ubiegłego roku. Z najciekawszych wymienić należy przejście na nowoczesny system komunikacji międzyprocesowej D-Bus, skalowanie częstotliwości procesora przez moduł zarządzania energią (oszczędza energię przy pracy na baterii), nowe funkcje menedżera logowania GDM i nowe gry. Prócz tego, poprawiono wydajność i zmniejszono zużycie pamięci.

Wbudowany w GNOME prosty zdalny pulpit Vino wyświetla teraz informację w momencie podłączenia zdalnego komputera z możliwością odłączenia go. Do zestawu gier włączono szachy glChess i łamigłówkę GnomeSudoku, zaś Gnibbles, Iagno i Four-in-a-Row posiadają teraz wsparcie dla gry przez Internet. Dużo zmian znajdziemy także w przeglądarce dokumentów Evince, pozwala ona teraz między innymi na otwieranie wielu niezależnych kopii tego samego dokumentu i posiada tryb pełnoekranowej prezentacji.

Testowe GNOME nie będzie dostępne w postaci pakietów instalacyjnych, jednak będzie zawarte w nowym testowym Ubuntu Feisty Fawn Herd 4, które powinno ukazać się w najbliższych dniach. Szczegółowe informacje na temat nowego wydania dostępne są na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.