r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zbliża się nowe GNOME

Strona główna Aktualności

O autorze

Do premiery nowej wersji popularnego linuksowego środowiska graficznego GNOME został już tylko miesiąc. Wczoraj wydano ostatnią wersję beta, pod koniec lutego powinna pojawić się wersja kandydująca, a stabilne wydanie zapowiadane jest na 14 marca.

GNOME 2.18 jest już w fazie string freeze, co oznacza, że nie można wprowadzać znaczących zmian w tekstach, które podlegają tłumaczeniu na inne języki. Jest to czas dla tłumaczy, aby mogli uzupełnić i poprawić lokalizacje językowe.

Nowe GNOME będzie posiadać całkiem sporo nowości w stosunku do poprzedniej wersji, dostępnej od września ubiegłego roku. Z najciekawszych wymienić należy przejście na nowoczesny system komunikacji międzyprocesowej D-Bus, skalowanie częstotliwości procesora przez moduł zarządzania energią (oszczędza energię przy pracy na baterii), nowe funkcje menedżera logowania GDM i nowe gry. Prócz tego, poprawiono wydajność i zmniejszono zużycie pamięci.

Wbudowany w GNOME prosty zdalny pulpit Vino wyświetla teraz informację w momencie podłączenia zdalnego komputera z możliwością odłączenia go. Do zestawu gier włączono szachy glChess i łamigłówkę GnomeSudoku, zaś Gnibbles, Iagno i Four-in-a-Row posiadają teraz wsparcie dla gry przez Internet. Dużo zmian znajdziemy także w przeglądarce dokumentów Evince, pozwala ona teraz między innymi na otwieranie wielu niezależnych kopii tego samego dokumentu i posiada tryb pełnoekranowej prezentacji.

Testowe GNOME nie będzie dostępne w postaci pakietów instalacyjnych, jednak będzie zawarte w nowym testowym Ubuntu Feisty Fawn Herd 4, które powinno ukazać się w najbliższych dniach. Szczegółowe informacje na temat nowego wydania dostępne są na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.