Użytkownicy programu Kopia zapasowa i synchronizacja, który kilka miesięcy temu wyparł Google Photos Backup i aplikację do synchronizacji z chmurą Dysku Google, mogą od niedawna korzystać z jego zaktualizowanej wersji. Wprowadza ona kilka zmian, na czele z możliwością decydowania, czy kopii zapasowej mają podlegać wszystkie pliki i foldery, czy tylko zdjęcia i filmy.

bEUjMiad

Dodatkowo wprowadzona została także możliwość ręcznego wskazania rozszerzeń plików, które podczas synchronizacji mają być ignorowane. To rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli zaoszczędzić nieco miejsca na dysku, synchronizując tylko wybrane pliki z katalogów. Obydwie opcje umieszczono pod przyciskiem Zmień na głównym ekranie ustawień aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejna nowość to również opcja synchronizowania wybranego folderu z chmurą przy pomocy opcji w menu kontekstowym w eksploratorze. Dzięki temu udostępnianie plików, które aktualnie nie znajdują się w głównym folderze synchronizacji jest szybsze i nie wymaga ręcznego przenoszenia lokalnego katalogu do właściwej lokalizacji. Użytkownicy mogą również liczyć na nowe powiadomienie, z którego dowiedzą się o ewentualnych kłopotach z konwersją zdjęć do wysokiej jakości.

bEUjMiaf

Jak zwykle przy tego typu aktualizacjach, nie zabrakło również poprawek błędów, w tym przypadku dotyczących niewłaściwego tworzenia nadmiarowych kopii plików wykonywalnych w systemie Windows oraz kłopotu z szybkim zamykaniem całej aplikacji (co objawiało się przy próbach wyłączenia komputera i zamknięcia systemu operacyjnego).

Kopia zapasowa i synchronizacja od Google dostępna jest do pobrania z naszej bazy aplikacji. Przypominamy, że już wkrótce program może stać się niezbędny, bowiem wciąż działające Google Drive oraz Google Photos Backup zostaną ostatecznie wyłączone w marcu 2018 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (25)
bEUjMibb