A jednak marzec? Windows 10 Creators Update już puka do naszych okien

A jednak marzec? Windows 10 Creators Update już puka do naszych okien
15.03.2017 12:55
A jednak marzec? Windows 10 Creators Update już puka do naszych okien

Wspominaliśmy niedawno, że oficjalnym numerkiem Windows 10Creators Update będzie1703 – a to oznacza, że jeśli Microsoft nie chce zerwać zeswoją konwencją, to powinien wydać stabilną wersję jeszcze wmarcu (rok 2017, miesiąc trzeci). Kolejna poszlaka w Windows Updatepozwala sądzić, że to całkiem możliwe. RTM dla Creators Updatemoże być tuż za rogiem.

350196933488502721

Jeden z użytkowników stabilnego Windowsa 10 (Anniversary Update)zauważył w historii aktualizacji interesujący komunikat: *Goodnews, The Windows 10 Creators Update is on its way. Want to be one ofthe first to get it? *(„dobrewieści, Windows 10 Creators Update jest w drodze. Chcesz być jednymz pierwszych, którzy go dostaną?).

Po kliknieciu linku Yes,show me how trafić można nastronę KB4014001,która właściwie nie mówi nic poza tym, że prace nad aktualizacjąsą na ukończeniu i już niebawem Microsoft będzie gotów nam jąudostępnić. Gdy to się stanie, otrzymamy powiadomienie, abysprawdzić ustawienia prywatności przed pobraniem aktualizacji. Samiwysnujcie z tego wnioski.

Oczywiście zapraszani jesteśmyteż do przyłączenia się do programu Windows Insider, za sprawąktórego możemy korzystać z nowych, mniej lub bardziej stabilnychwersji oprogramowania. Po oficjalnym wydaniu Windows 10 CreatorsUpdate, które miałoby nastąpić 11 kwietnia (chyba że nie),Microsoft będzie potrzebował wielu rąk do pracy nad Windows10 Redstone 3 (build 1711).

Patrząc jednak na te wszystkierewolucyjne ulepszenia w Creators Update na usta ciśnie się pytanie– po co to wszystko? Poza wprowadzeniem do Windowsa linuksowegopodsystemu trudno wskazać na jedną poważną zmianę, która niebyłaby wodotryskiem. Nawet w ostatnich kompilacjach dla Insiderów,graficzny interfejs użytkownika wygląda bardzo niespójnie, jakskrzyżowanie dwóch nie mających ze sobą nic wspólnego systemów.Dobrze, że chociaż PowerShell jest całkiem spójny.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)