A jednak marzec? Windows 10 Creators Update już puka do naszych okien

A jednak marzec? Windows 10 Creators Update już puka do naszych okien

A jednak marzec? Windows 10 Creators Update już puka do naszych okien
15.03.2017 12:55

Wspominaliśmy niedawno, że oficjalnym numerkiem Windows 10Creators Update będzie1703 – a to oznacza, że jeśli Microsoft nie chce zerwać zeswoją konwencją, to powinien wydać stabilną wersję jeszcze wmarcu (rok 2017, miesiąc trzeci). Kolejna poszlaka w Windows Updatepozwala sądzić, że to całkiem możliwe. RTM dla Creators Updatemoże być tuż za rogiem.

Obraz

Jeden z użytkowników stabilnego Windowsa 10 (Anniversary Update)zauważył w historii aktualizacji interesujący komunikat: *Goodnews, The Windows 10 Creators Update is on its way. Want to be one ofthe first to get it? *(„dobrewieści, Windows 10 Creators Update jest w drodze. Chcesz być jednymz pierwszych, którzy go dostaną?).

Po kliknieciu linku Yes,show me how trafić można nastronę KB4014001,która właściwie nie mówi nic poza tym, że prace nad aktualizacjąsą na ukończeniu i już niebawem Microsoft będzie gotów nam jąudostępnić. Gdy to się stanie, otrzymamy powiadomienie, abysprawdzić ustawienia prywatności przed pobraniem aktualizacji. Samiwysnujcie z tego wnioski.

Oczywiście zapraszani jesteśmyteż do przyłączenia się do programu Windows Insider, za sprawąktórego możemy korzystać z nowych, mniej lub bardziej stabilnychwersji oprogramowania. Po oficjalnym wydaniu Windows 10 CreatorsUpdate, które miałoby nastąpić 11 kwietnia (chyba że nie),Microsoft będzie potrzebował wielu rąk do pracy nad Windows10 Redstone 3 (build 1711).

Patrząc jednak na te wszystkierewolucyjne ulepszenia w Creators Update na usta ciśnie się pytanie– po co to wszystko? Poza wprowadzeniem do Windowsa linuksowegopodsystemu trudno wskazać na jedną poważną zmianę, która niebyłaby wodotryskiem. Nawet w ostatnich kompilacjach dla Insiderów,graficzny interfejs użytkownika wygląda bardzo niespójnie, jakskrzyżowanie dwóch nie mających ze sobą nic wspólnego systemów.Dobrze, że chociaż PowerShell jest całkiem spójny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)