Acer też chce edukować. Zestaw z Arduino ma zapoznać dzieci z Internetem Rzeczy

Acer też chce edukować. Zestaw z Arduino ma zapoznać dzieci z Internetem Rzeczy08.09.2015 14:05
Acer też chce edukować. Zestaw z Arduino ma zapoznać dzieci z Internetem Rzeczy

Rośnie liczba urządzeń, które mają umożliwiać zapoznawanie dzieci (i nie tylko) z podstawami programowania – obok Raspberry Pi czy wznowionej w tym roku akcji BBC „Make it Digital”, nieustającą popularnością cieszy się Arduino. To właśnie w oparciu o ten mikrokontroler swoją ofertę przygotował Acer. Firma jednak chce iść o krok dalej i zapoznać najmłodszych z koncepcją Internetu Rzeczy.

Źródło: Arctechnica.com
Źródło: Arctechnica.com

Podczas tegorocznych IFA Acer zaprezentował zestaw Cloud Professor. Zawiera on mikrokontroler Arduino oraz szereg dodatkowych akcesoriów, w których skład wchodzi między innymi adapter umożliwiający podłączenie urządzeń USB do interfejsu GPIO, ledowa kontrolkę, a nawet czujnik kurzu.

Tym, co ma wyróżniać Cloud Professora i dawać mu rzeczywiste możliwości komunikacji urządzenia z innymi bez udziału użytkownika, jest oddzielny autorski moduł Acera. Firma przygotowała także szereg aplikacji i zapowiada oddanie do dyspozycji użytkowników chmury, dzięki której IoT ma być w przypadku Cloud Professora czymś więcej, niż sloganem reklamowym.

Źródło: Arctechnica.com
Źródło: Arctechnica.com

Acer zaprezentował także miniaturowy pojazd kołowy działający pod kontrolą Arduino z podłączonym modułem IoT. Sterować nim można za pomocą dostępnej na urządzenia mobilne aplikacji. Po tak skonstruowanej prezentacji możliwości Cloud Professora można mieć mieszane odczucia. Na aktualnym etapie, promowanie zestawu chęcią zapoznawania dzieci z Internetem Rzeczy zdaje się być nieco na wyrost.

O rzeczywistych możliwościach Cloud Professora i jego zastosowaniach przekonać się będą mogli jako pierwsi najprawdopodobniej uczniowie w Azji. W sprzedaży seryjnej zestaw ma natomiast kosztować równowartość około 200 dolarów. Acer nie poinformował dotychczas kiedy Cloud Professor trafi w ręce użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)