WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikoweAcronis Drive Monitor
Acronis Drive Monitor ikona

Acronis Drive Monitor1.0 build 566

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Acronis Drive Monitor to darmowe narzędzie do monitorowania wielu istotnych parametrów pracy dysków twardych, które wskazywać mogą ich zużycie lub zbliżającą się awarię. Pozwala ono użytkownikowi w odpowiednim momencie np. skopiować cenne dla niego dane, uchraniając je przez utratą.

Program podczas swojej pracy wykorzystuje technologię monitorowania i powiadamiania o błędach dysku twardego S.M.A.R.T., dostarczając tym samym informacje o liczbie cykli start/stop, całkowitym czasie pracy urządzenia, jego temperaturze, liczbie wykrytych i naprawionych błędów oraz kilkunastu innych parametrach. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu Acronis Drive Monitor informuje o tym za pośrednictwem ikony w zasobniku, oferując również funkcję wysyłania wiadomości e-mail z powiadomieniem. Narzędzia wspiera kontrolery RAID, nie obsługujące systemu S.M.A.R.T.

Acronis Drive Monitor ponadto oferuje funkcję monitorowania dziennika zdarzeń systemu Windows dla krytycznych zdarzeń (uszkodzenia systemu plików, nieudane operacje odczytu i zapisu, błędy kopiowania itd.), które to również wróżyć mogą nadchodzące problemy z dyskiem twardym. Narzędzie współpracuje z oprogramowanie do backupu danych tego samego producenta, ostrzegając o nieudanej operacji tworzenia kopii zapasowej danych itp.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.76 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań20 647
Data aktualizacji25 maj 2012
Rozmiar pliku18.08 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Acronis Drive Monitor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)