Ad-Aware 10.5 z poprawkami wydajności

Ad‑Aware 10.5 z poprawkami wydajności

Kuba Pawlak
18.02.2013 12:32, aktualizacja: 18.02.2013 13:20

Firma Lavasoft udostępniła nowe wersje swoich programów zabezpieczających z serii Ad-Aware 10.5. Zmiany dotyczą przede wszystkim poprawy wydajności działania aplikacji w tym również skanowania plików na żądanie.

Ad-Aware Free Antivirus+ to darmowa odmiana programu zabezpieczającego przeznaczonego do ochrony komputera w czasie rzeczywistym przed rożnego rodzaju wirusami, koniami trojańskimi, komponentami spyware, rootkit czy keylogger. Wcześniej program znany był głównie z usuwania komponentów szpiegujących. Wersja darmowa w porównaniu do edycji płatnych została w znacznym stopniu ograniczona. Ad-Aware Free Antivirus+ oferuje moduł ochrony w czasie rzeczywistym, pozwalający na bieżąco chronić komputer przed infekcjami, mechanizm skanowania plików i dysków na żądanie, którego pracę i obszary działania można w dużym stopniu konfigurować, moduł antyspaware oraz tryb dla graczy.

Obraz

Ad-Aware Pro Security to oprogramowanie zabezpieczające, którego głównym członem jest moduł antywirusowy funkcjonujący w oparciu o dwa współdziałające ze sobą silniki antywirusowe, bazujące na legendarnej technologii antyspaware znanej z poprzednich produktów tego producenta. Oferuje on skuteczną ochronę w czasie rzeczywistym, z możliwością przeprowadzania skanowania na żądanie. Baza sygnatur wirusów aktualizowana jest automatycznie kilkakrotnie w ciągu dnia, a proces ten nie obciąża komputera i nie zakłóca pracy z nim. Co istotne, wspomniany moduł antywirusowy zabezpiecza użytkownika również przed składnikami reklamowymi (adware) i komponentami, których zadaniem jest wykradanie poufnych danych użytkownika.

Produkty Ad-Aware 10.5 to drobna aktualizacja, która poza wprowadzeniem nowego instalatora aplikacji oferuje szereg zmian pod maską, czyli w silniku antywirusowym. Producent zadbał przede wszystkim by aplikacje działały wydajniej, a szybkość skanowania plików nie była mniej uciążliwa dla komputera. Ponadto poprawiono moduł "Defense Mode" i udoskonalono system ochrony aktywny podczas przeglądania witryn internetowych.

Najnowsze wersje programów zabezpieczających firmy Lavasoft można pobrać kolejno dla Ad-Aware Free Antivirus+ 10.5 Programy → Bezpieczeństwo → Programy antywirusowe, natomiast pakiet Ad-Aware Pro Security 10.5 znaleźć można w dziale Programy → Bezpieczeństwo → Pakiety zabezpieczające.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)