Adaptxt ikona

Adaptxt

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Adaptxt to aplikacja, która udostępnia użytkownikowi nową, zaawansowaną klawiaturę ekranową. Cechuje się ona nie tylko dużymi możliwościami, ale jak sama nazwa wskazuje, umiejętnością adaptowania się do zachowania użytkownika, tego co często pisze, a w efekcie lepszym doborem przewidywanych słów. Aplikacja umożliwia ponadto pisanie gestami i uczenie się na podstawie zewnętrznych serwisów.

Swoją uwagę klawiatura zwraca już chociażby bogactwem obsługiwanych języków: wspiera ich bowiem aż 93. Dodatkowo dostępne jest 44 języków tematycznych, które dotyczą np. medycyny, biznesu, IT, sportu, prawa czy rozrywki. Klawiatura podpowiada wpisywane słowa, uczy się także tych używanych przez użytkownika i z czasem również zaczyna je zapamiętywać. Oczywiście użytkownik może samodzielnie zapisać nowe słowa. Dostępne jest także automatyczne poprawianie literówek, jak i automatyczne aktualizacje słowników o najpopularniejsze trendy wyrazowe.

Adaptxt pozwala na pisanie w sposób tradycyjny (wybór pojedynczych znaków), jak również pisanie całych słów gestami, czyli bez odrywania palca od ekranu. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, funkcja ta została tutaj nazwana nie swype, lecz Glide. Użytkownik może dodatkowo zmieniać układ klawiatury: wybrać 12-przyciskowy, a także zmieniać go dla konkretnego języka i wybrać np. QWERTY, QWERTZ a także AZERTY. Do zaawansowanych funkcji można dodać skróty: wybrane słowo-skrót, który będzie automatycznie zamieniany na ustalony ciąg.

Klawiatura posiada również spore możliwości personalizacji i zmiany ustawień. Użytkownik może decydować o wybranym motywie kolorystycznym, ustalać kształt i wysokość przycisków, a nawet zmieniać rozmiar i rodzaj używanych na nich czcionki. Aplikacja może również uczyć się słów za pomocą analizy konta na zewnętrznych usługach takich jak Gmail, Facebook czy Twitter. Klawiatura jest kompatybilna z systemem Android 2.2 lub nowszą wersją, producent udostępnia za darmo testową wersję działającą przez 30 dni. Po tym okresie konieczny jest zakup pełnej wersji.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań348
Data aktualizacji25 lis 2015
System operacyjnyAndroid
LicencjaTestowa (trial)
Adaptxt ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)