ADATA gotowa na procesory Intel Alder Lake. Tajwańczycy prezentują moduły pamięci DDR5

ADATA gotowa na procesory Intel Alder Lake. Tajwańczycy prezentują moduły pamięci DDR5

DDR5
DDR5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Przemysław Juraszek
14.10.2021 13:04

ADATA zaprezentowała swoje moduły pamięci DDR5 na razie o taktowaniu 4800 MHz, a więc bazowym dla nowego standardu.

W celu zapewnienia możliwie jak najszerszej kompatybilności ADATA współpracowała z głównymi producentami płyt głównych, do których należą: AORUS, ASROCK, ASUS, GIGABYTE i MSI. Moduły będą występować w pojemnościach 8 GB, 16 GB, oraz 32 GB, ale do sprzedaży trafią też moduły w formacie SO-DIMM przeznaczone do laptopów.

Nowy standard pamięci DDR5 będą się charakteryzować szeregiem zmian względem aktualnie stosowanych modułów DDR4. Po pierwsze nowy standard będzie fabrycznie wyposażony w technologię korekcji błędów (ECC) znaną dotychczas wyłącznie z serii modułów DDR4 przeznaczonych na rynek profesjonalny.

Drugą najpoważniejszą zmianą jest przeniesienie regulacji napięcia z płyty głównej na moduł. W tym celu na laminacie modułów DDR5 znajdzie się zintegrowany układ scalony do zarządzania energią (PMIC), który ma poprawić stabilność pracy oraz możliwości podkręcania. Napięcie pracy spadnie też z 1,2 V do 1,1 V.

Niestety na dzień dzisiejszy nie znamy cen modułów od ADATA poza tym, że będą objęte dożywotnią gwarancją i pojawią się już niedługo zapewne wraz z premierą nowych procesorów Intela.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)