Administratorzy z Google'a udostępnią swoje narzędzia dla Maków

Administratorzy z Google'a udostępnią swoje narzędzia dla Maków

22.12.2011 12:52

Nie jest tajemnicą, że Google miał pewne problemy z komputerami z systemem Windows. W efekcie od prawie dwóch lat pracownicy firmy z Mountain View pracują głównie na Mac OS X, a niekiedy również na Linuksie. Te systemy wymagają specyficznych narzędzi do zarządzania, które oczywiście Google sam sobie napisał.

Clay Caviness — administrator z działu „Operacja Macintosh” w firmie Google — ogłosił dziś, że jego dział zaczął udostępniać narzędzia i skrypty, z których na co dzień korzysta w pracy. „Operacja Macintosh” zarządza dużą flotą Maków w specyficznym, firmowym środowisku, co wymaga równie specyficznych rozwiązań administracyjnych oraz specjalnych narzędzi do kontroli i śledzenia komputerów. Źródła dostępne na licencji Apache 2.0 będą stopniowo pojawiać się na stronie projektu macops.

Pracownicy „Operacji Macintosh” chcą wykazać się otwartością i pomóc administratorom borykającym się z problemem kilku setek maków w firmie. Niestety na ich profilu na Google+ nie znajdziemy zbyt wielu informacji, ale być może udostępnienie kodu źródłowego narzędzi będzie motorem napędzającym powstawanie barwnej społeczności administratorów Maków i flot złożonych z Maków i komputerów z Linuksem.

Firma z Mountain View miała różne doświadczenia z Windowsem, ale o porzuceniu tego systemu na rzecz Linuksa i Mac OS X zadecydowało wykorzystujące lukę w Internet Explorerze 6 włamanie Chińczyków na komputery pracowników firmy Google. Od styczna 2010 roku system Windows był więc stopniowo zastępowany alternatywnymi rozwiązaniami. Swojego braku zaufania do Windowsa nie kryje Eric Schmidt, do niedawna CEO Google'a, z którego ust padły słowa: wyrzuć komputer z Windowsem, kup Maka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)