Adobe chwali integrację Flasha z Chrome

Adobe chwali integrację Flasha z Chrome

Wojciech Cybulski
30.06.2010 19:59

Adobe pochwalił się na swoim firmowym blogu zakończeniem procesu integracji Chrome z odtwarzaczem Flash - od kilku dni Flash Player jest wbudowany w najnowsze, stabilne wydanie przeglądarki Google.

Adobe ma nadzieję, że integracja Flash Playera z Chrome pokaże, że przeglądanie Internetu może być bardziej intuicyjne i spójne. Teraz bowiem wystarczy zainstalować lub zaktualizować przeglądarkę Google, by otrzymać najnowszą wersję odtwarzacza Flash - bez potrzeby instalowania jakichkolwiek dodatkowych komponentów czy troszczenia się o aktualizacje. Zdaniem zespołu Adobe na decyzji Google skorzysta cała społeczność twórców i użytkowników końcowych. Firma przypomniała także o trwających pracach nad nowym API o nazwie Pepper, które zapewni przeglądarce i wtyczkom dostęp między innymi do zewnętrznego oprogramowania i urządzeń peryferyjnych takich jak aparaty cyfrowe, karty SD, czytniki kodów kreskowych, kamery czy mikrofony. Ma to znacząco podnieść możliwości aplikacji działających w Sieci, które obecnie są pod tym względem dość mocno ograniczone.

Na razie nic nie zapowiada, by w ślad za firmą Google podążyli inni liczący się na na rynku przeglądarek gracze i masowo integrowali odtwarzacz Flash z własnymi programami. Mozilla już zapowiedziała, że nie zintegruje pluginu Adobe z Firefoksem, trudno też oczekiwać by zrobiła to niechętna Flashowi, promująca HTML5 firma Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)