Adobe: Flash dla Androida 3.0 już wkrótce

Adobe: Flash dla Androida 3.0 już wkrótce22.02.2011 11:13
Wojciech Cybulski

Adobe zdementował pogłoski sugerujące, że Flash Player dla tabletów z Androidem 3.0 zostanie wydany dopiero za kilka miesięcy.

Zamieszanie wywołała reklama tabletu Motorola w sieci Verizon, która sugerowała, że urządzenie to nie będzie obsługiwało technologii Flash aż do wiosny tego roku. Adobe zareagował błyskawicznie i za pośrednictwem firmowego bloga rozwiał wszelkie wątpliwości użytkowników. Korporacja wyjaśniła, że Flash Player w wersji 10.2 trafi do tabletów z najnowszym Androidem w ciągu kilku najbliższych tygodni - prawdopodobnie w połowie marca. W przyszłości Flash Player będzie mógł być preinstalowany przez producentów, dzięki czemu technologia ta będzie obsługiwana niejako "w standardzie". Pierwszym tabletem, który ma pracować pod kontrolą Androida 3.0, będzie Motorola Xoom. Rynkowy debiut tego urządzenia nastąpi już za kilka dni.

Android 3.0 (Honeycomb) to kolejna odsłona mobilnego systemu Google, tym razem dopasowana do specyfiki tabletów. Wiele elementów zawartych w "Plastrze Miodu" trafi do przygotowywanego właśnie Androida 2.4 (Ice Cream), który będzie skierowany w stronę smartfonów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)