Adobe Labs udostępnia publiczną betę Lightroom 4

Adobe Labs udostępnia publiczną betę Lightroom 4

10.01.2012 15:32

Adobe Labs ogłosił udostępnienie publicznej bety czwartej odsłony lidera w dziedzinie ciemni elektronicznych — Adobe Lightroom. Wśród nowości znalazł się pędzel korekty balansu bieli, sortowanie zdjęć na podstawie danych GPS, podgląd wydruku zdjęcia i wiele innych.

Adobe Lightroom jest wiodącym programem do katalogowania i wywoływania zdjęć cyfrowych, którego możliwości znane są niejednemu fotografowi. Według bloga Adobe czwarta wersja programu wciąż realizuje wizję, jaką mieli autorzy programu jeszcze przy pracach nad pierwszymi wydaniami. Program stworzony przez fotografów dla fotografów dostarcza zarówno narzędzia, które kilkoma kliknięciami pomogą udoskonalić zdjęcia, jak i narzędzia pozwalające z wysoką precyzją wydobyć z fotografii jej najlepsze cechy. Przy rozwijaniu czwartej wersji oddział odpowiedzialny za Lightroom skupił się na jak najlepszej jakości obrazu oraz poszerzeniu możliwości zapisu i publikacji zdjęć.

Nowe narzędzia w programie pozwalają wydobyć więcej detali z zacienionych i mocno oświetlonych fragmentów sceny. Do palety pędzli dodano możliwość dostosowywania balansu bieli wybranych fragmentów zdjęcia, podobnie jak w starszych wersjach możemy modyfikować ekspozycję i nasycenie. Możliwości punktowej edycji wzbogacono o usuwanie szumu i retusz obszarów, na których na skutek interferencji siatki pikseli z siatką na fotografowanym obiekcie pojawiły się prążki moiré.

Nowości pojawiły się również w obsłudze materiałów wideo nagranych aparatem — możliwości katalogowania, przeglądania i przede wszystkim edycji filmów zostały rozszerzone, a dodatkowo filmy można teraz wysyłać na Facebook lub Flickr bezpośrednio z Lightrooma. Materiały można katalogować i przeglądać na mapie, jeśli dołączone do nich zostały metadane z odbiornika GPS.

Beta Adobe Lightroom 4.0 jest dostępna dla systemów Windows i Mac OS X w naszej bazie programów. Lista obsługiwanych formatów zdjęć pokrywa się z Camera Raw 6.6 i Lightroom 3.6. Darmowa beta Lightroom 4 będzie działać bez ograniczeń do wydania stabilnej, czwartej wersji programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)