Adobe odświeża webowego Photoshopa i aplikację na Androida

Adobe odświeża webowego Photoshopa i aplikację na Androida

Wojciech Cybulski
26.08.2010 17:32

Adobe zaktualizował swój internetowy pakiet graficzny - dzięki wprowadzonym zmianom osoby chcące skorzystać z Photoshop Express Editor nie muszą już posiadać konta w serwisie Photoshop.com.

Photoshop Express to bezpłatna aplikacja internetowa pozwalająca na edycję, organizowanie i udostępnianie zdjęć. Aktualizacja dotyczy trzech składników internetowego pakietu Adobe - Photoshop Express Editor, Organizer i Uploader. W przypadku pierwszej z wymienionych aplikacji największą nowością jest zniesienie obowiązku logowania do usługi, dzięki czemu z Photoshop Express Editor można korzystać bez zakładania konta na stronie Adobe. Każdy może więc bez żadnych ograniczeń wgrywać do PEE zdjęcia bezpośrednio z dysku komputera, poddawać je obróbce i na powrót zapisywać na dysku komputera.

Drugi składnik pakietu - Uploader - został uproszczony w celu poprawienia wygody korzystania. Uploader obsługuje pliki w formacie JPEG, PSD oraz RAW i może je automatycznie zsynchronizować z kontem Photoshop.com. Trzeci z elementów - Photoshop Express Organizator - doczekał się się nowego wyglądu i przebudowy sposobu wyświetlania galerii. Dzięki wprowadzonym zmianom opisy i komentarze do zdjęć są bardziej widoczne. Ponadto grafiki mogą być udostępniane na nowej, oddzielnej stronie, która zawiera między innymi dodatkowe informacje o fotografiach pobierane z tagów EXIF zagnieżdżonych w plikach graficznych.

Adobe zaktualizował także aplikację Photoshop Express dla Androida. Nowe wydanie 1.3 umożliwia użytkownikom odtwarzanie filmów z biblioteki Photoshop.com i zawiera wiele poprawek zwiększających wydajność filtrów. Ponadto dzięki nowej funkcji autosychronizacji zdjęcia wykonane kamerą telefonu mogą być automatycznie przesyłane na konto Photoshop.com. Adobe zapowiedział, że planuje w niedługim czasie wydać nowe wersje Photoshop Express na iPada i telefony iPhone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)