Adobe przypomniało sobie o Androidzie. Lightroom mobile trafia do Google Play

Strona głównaAdobe przypomniało sobie o Androidzie. Lightroom mobile trafia do Google Play
15.01.2015 13:20
Adobe przypomniało sobie o Androidzie. Lightroom mobile trafia do Google Play
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Adobe bardzo długo traktował Androida po macoszemu. Główną platformą dla nowych aplikacji mobilnych był iOS. Ostatnio jednak uległo to zmianie. Kolejne, zwłaszcza te bardziej rozbudowane aplikacje trafiają do Google Play. Najnowszą z nich jest Adobe Lightroom mobile.

bEITMtyt

Aplikacja, choć dostępna jest za darmo, wymaga aktywnej subskrypcji Creative Cloud . Jej opłacanie tylko dla wersji mobilnej mija się z celem, jednak jeżeli ktoś już ktoś ma konto w tej chmurze, Adobe Lightroom mobile stanie się przydatnym uzupełnieniem pakietu. Przy pierwszym logowaniu otrzymujemy darmowe 30 dni na testy. [img=lr2]Rozczarowujące jest dostarczenie wersji jedynie na smartfony. Aplikacja nie posiada interfejsu dostosowanego do większych ekranów, dodatkowo jest prawie idealną kopią Adobe Lightroom mobile znanego z iPhone'a. Jednak dla iOS dostępna jest też bardziej rozbudowana, tabletowa edycja. Prace nad jej przeniesieniem na Androida trwają, jednak nie znamy dokładnej daty premiery.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wersja mobilna sprawdza się przede wszystkim jako uzupełnienie desktopowego pakietu. Dzięki integracji z Creative Cloud zmiany wprowadzane na jednym urządzeniu są po chwili widoczne na pozostałych. Adobe Lightroom mobile pozwala automatycznie importować zdjęcia z naszego smartfonu, a także zapewnia nam dostęp do materiałów zgromadzonych w chmurze. Ważną rolę w nawigacji po programie odgrywają gesty. Przy pierwszym starcie aplikacja przybliży nam ich zastosowanie.

bEITMtyv

Adobe Lightroom w wersji dla Androida oraz Windowsamożecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Teraz pozostaje jedynie czekać na wersję dedykowaną tabletów z Androidem oraz pozostałe mobilne aplikacje Adobe znane z iOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEITMtzr