Adobe Revel czyli darmowy edytor zdjęć i płatna chmura debiutuje na Androidzie

Adobe Revel czyli darmowy edytor zdjęć i płatna chmura debiutuje na Androidzie

Adobe Revel czyli darmowy edytor zdjęć i płatna chmura debiutuje na Androidzie
Redakcja
06.03.2014 22:11, aktualizacja: 07.03.2014 09:32

Choć urządzenia mobilne takie jak smartfony niespecjalnie nadają się do wykonywania skomplikowanego retuszu czy modyfikacji zdjęć, potrafią sprawdzić się przy drobnych poprawkach czy po prostu nakładaniu filtrów. Możliwości takie oferuje już całkiem sporo aplikacji, ale nadal pojawiają się nowe. Jedną z nich jest Adobe Revel - aplikacja łącząca w sobie możliwości niewielkiej aplikacji do edycji zdjęć oraz chmury do ich przechowywania. Głównym jej zamierzeniem jest przekazanie użytkownikowi do dyspozycji miejsca, z którego będzie mógł zarządzać zdjęciami osobistymi i tymi udostępnianymi rodzinie czy znajomym.

Obraz

Aplikacja integruje się z kontem Adobe i umożliwia tworzenie nowych bibliotek zdjęć, domyślnie oferując główną. Te mogą mieć dowolne nazwy i być współdzielone z innymi użytkownikami. Po dodaniu biblioteki czas dodać do niej zdjęcia i filmy. Można wybrać te już zgromadzone na urządzeniu, lub też wykonać nowe za pomocą wbudowanego aparatu. Zdjęcia można także katalogować w oddzielnie tworzonych albumach. Z poziomu widoku samego zdjęcia można udostępnić je za pomocą systemowego mechanizmu udostępniania, pobrać na urządzenie, dodać opis, a także zmienić datę wykonania. Najciekawsze są jednak opcje edycyjne. Użytkownik znajdzie tutaj 25 filtrów (w tym najpopularniejsze takie jak sepia, negatyw czy zdjęcie czarno-białe), a także opcje prostowania, obracania czy odbijania w pionie i poziomie. Możliwa jest także edycja kontrastu, ekspozycji, temperatury kolorów czy cieni. Ostatnia z ważnych opcji dotyczy automatycznego usuwania tzw. czerwonych oczu.

W Revel możemy wybrane zdjęcia dodawać na listę ulubionych, a także przeglądać aktywność naszych znajomych. W ustawieniach możliwe jest także włączenie automatycznego importu z innych urządzeń podpiętych do chmury. Aplikacja jest darmowa, niestety nie posada interfejsu w języku polskim. Dostęp do chmury Adobe jest nielimitowany w okresie próbnym 30 dni. Po jego zakończeniu, w wersji darmowej użytkownik może na serwerach producenta przechowywać maksymalnie 50 zdjęć. Aby zwiększyć limit konieczne jest opłacanie subskrypcji miesięcznej lub rocznej.

Aplikacja ta dla systemu Android notuje gigantyczny poślizg względem wersji dla iOS, bo na nich jest dostępna od… przeszło trzech lat. Dobrze, że Adobe wreszcie przypomniało sobie o systemie, który jakby nie patrzeć, posiada obecnie największy udział na rynku. Wersję dla Androida znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Do jej działania wymagany jest system Android 4.0 lub nowsza jego wersja. Po wersję dla iOS odsyłamy z kolei do iTunes.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)