Adobe wyostrzy zamazane zdjęcia w Photoshopie

Adobe wyostrzy zamazane zdjęcia w Photoshopie

11.10.2011 12:09, aktualizacja: 11.10.2011 14:04

Firma Adobe zaprezentowała interesujące narzędzie do usuwania rozmyć wywołanych poruszeniem aparatu podczas robienia zdjęcia. Narzędzie może wprowadzić sporo zamieszania na rynku programów do cyfrowej obróbki fotografii.

Nowatorskie rozwiązanie firma zaprezentowała podczas targów MAX 2011 w Los Angeles. Nowe narzędzie jest jeszcze w fazie rozwoju, już jednak wydaje się być świetnym pomysłem i zapewne przyciągnie uwagę wielu amatorów fotografii. Jak działa? Algorytm wykrywa, jaki był ruch kamery podczas otwarcia migawki, który doprowadził do poruszenia zdjęcia. Dzięki temu pozwala na wprowadzenie odpowiednich korekcji — zmniejszenia rozmycia albo nawet całkowitego jego usunięcia. Nie są wymagane żadne inne narzędzia czy metadane — dodatek do Photoshopa może być użyty praktycznie do każdej fotografii.

Rozwiązanie Adobe przyda się nie tylko profesjonalnym fotografom, ale przede wszystkim osobom robiącym zdjęcia telefonami komórkowymi i prostymi aparatami. Właśnie w tak wykonywanych zdjęciach rozmazania obrazu i brak stabilizacji są na porządku dziennym. Dodatek powinien pojawić się w kolejnym wydaniu Photoshopa, konkretnej daty jednak nie podano. Już teraz widać, że szykuje się rewolucja na miarę Content Aware Fill, czyli filtra umożliwiającego usuwanie niechcianych obiektów ze zdjęć i wypełniania powierzchni automatycznie wygenerowaną sceną pasującą do reszty zdjęcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)