AdwCleaner 5.0 znajdzie nowe niechciane programy, także na Windowsie 10

AdwCleaner 5.0 znajdzie nowe niechciane programy, także na Windowsie 1015.08.2015 20:25
AdwCleaner 5.0 znajdzie nowe niechciane programy, także na Windowsie 10

W naszej bazie programów znajdziecie już wersję 5.0 popularnego AdwCleanera – narzędzia skutecznie usuwającego niechciane komponenty reklamowe, paski w przeglądarkach i tym podobne dodatki.

AdwCleaner 5.0 będzie prawidłowo działał na najnowszym systemie Microsoftu. Menedżer kwarantanny został już w pełni zintegrowany z programem, dzięki czemu operowanie na plikach przeniesionych do izolatki jest nieco łatwiejsze. Ponadto program w tej wersji zyskał nowy silnik wykrywania wielu niechcianych komponentów na bazie jednej definicji (generic detection). Do jego definicji dodana została Generic.BrowseFox, usunięto zaś definicje: Illyx, Gomita, Skintrim, Pirrit, Maintainer i AdPeak. Dzięki rekursywnemu przeszukiwaniu możliwe jest znajdowanie także skrótów do nieproszonych programów.

350140893862586305

W opcjach programu pojawiło się kilka pozycji, które pozwolą szybko przywrócić domyślne wartości dla ustawień Proxy, Winsock, TCP/IP, firewalla, IPSec, kolejki BITS oraz ustawień bezpieczeństwa Chrome'a i Internet Explorera. Warto tu zaznaczyć, że zakładka z niechcianymi komponentami znalezionymi w Internet Explorerze została usunięta i teraz należy ich szukać w zakładce z wpisami w rejestrze systemu Windows.

Aktualizacja przynosi bazę zagrożeń w wersji 14-08-2015.3, SQLite 3.8.11.1 oraz liczne poprawki, dzięki którym program będzie działał szybciej. Poprawiona została przede wszystkim praca na systemach 64-bitowych. W raportach zaś znajdziemy nowe oznaczenia akcji:

    • – element usunięty
    • – element został usunięty po resecie ACL
  • – element zostanie usunięty przy ponownym uruchomieniu systemu

  • ! – nie można usunąć elementu
  • x – element nie był oznaczony do usunięcia

Raporty są teraz zapisywane w katalogu głównym dysku C. Raporty wyszukiwania mają nazwę AdwCleaner[SX].txt, sprzątania zaś AdwCleaner[CX].txt.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowszego AdwCleanera znajdziecie w naszej bazie programów w dziale Windows → Narzędzia → Odinstalowywanie programów. Pełną listę zmian można znaleźć na stronie producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)