AdwCleaner 5.0 znajdzie nowe niechciane programy, także na Windowsie 10

AdwCleaner 5.0 znajdzie nowe niechciane programy, także na Windowsie 10

AdwCleaner 5.0 znajdzie nowe niechciane programy, także na Windowsie 10
15.08.2015 20:25

W naszej bazie programów znajdziecie już wersję 5.0 popularnego AdwCleanera – narzędzia skutecznie usuwającego niechciane komponenty reklamowe, paski w przeglądarkach i tym podobne dodatki.

AdwCleaner 5.0 będzie prawidłowo działał na najnowszym systemie Microsoftu. Menedżer kwarantanny został już w pełni zintegrowany z programem, dzięki czemu operowanie na plikach przeniesionych do izolatki jest nieco łatwiejsze. Ponadto program w tej wersji zyskał nowy silnik wykrywania wielu niechcianych komponentów na bazie jednej definicji (generic detection). Do jego definicji dodana została Generic.BrowseFox, usunięto zaś definicje: Illyx, Gomita, Skintrim, Pirrit, Maintainer i AdPeak. Dzięki rekursywnemu przeszukiwaniu możliwe jest znajdowanie także skrótów do nieproszonych programów.

Obraz

W opcjach programu pojawiło się kilka pozycji, które pozwolą szybko przywrócić domyślne wartości dla ustawień Proxy, Winsock, TCP/IP, firewalla, IPSec, kolejki BITS oraz ustawień bezpieczeństwa Chrome'a i Internet Explorera. Warto tu zaznaczyć, że zakładka z niechcianymi komponentami znalezionymi w Internet Explorerze została usunięta i teraz należy ich szukać w zakładce z wpisami w rejestrze systemu Windows.

Aktualizacja przynosi bazę zagrożeń w wersji 14-08-2015.3, SQLite 3.8.11.1 oraz liczne poprawki, dzięki którym program będzie działał szybciej. Poprawiona została przede wszystkim praca na systemach 64-bitowych. W raportach zaś znajdziemy nowe oznaczenia akcji:

    • – element usunięty
    • – element został usunięty po resecie ACL
  • – element zostanie usunięty przy ponownym uruchomieniu systemu

  • ! – nie można usunąć elementu
  • x – element nie był oznaczony do usunięcia

Raporty są teraz zapisywane w katalogu głównym dysku C. Raporty wyszukiwania mają nazwę AdwCleaner[SX].txt, sprzątania zaś AdwCleaner[CX].txt.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowszego AdwCleanera znajdziecie w naszej bazie programów w dziale Windows → Narzędzia → Odinstalowywanie programów. Pełną listę zmian można znaleźć na stronie producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)