AdwCleaner: jak wyczyścić komputer z niechcianych programów?

AdwCleaner: jak wyczyścić komputer z niechcianych programów?
Przemysław Kreft

20.03.2017 19:35, aktual.: 20.03.2017 19:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Programy antywirusowe nie zawsze są skuteczne w wykrywaniu modułów reklamowych, zbędnych pasków narzędziowych i innego niechcianego oprogramowania, które prześladuje użytkowników Windowsa. Na szczęście z tymi problemami świetnie radzi sobie darmowy AdwCleaner. Przejęte stosunkowo niedawno przez Malwarebytes oprogramowanie to w zasadzie prosty skaner uruchamiany na żądanie – z poniższej porady dowiecie się, jak z niego korzystać.

AdwCleaner nie wymaga instalacji. Wystarczy uruchomić pobrany plik. Wyświetlone zostaje główne okno programu. Rozpoczynamy przeszukiwanie komputera kliknięciem przycisku Skanuj.

Obraz

Po zakończeniu skanowania wyświetlone zostaną szczegółowe wyniki. Przechodzimy przez poszczególne karty i upewniamy się, że na liście nie ma błędnie zidentyfikowanych aplikacji czy wykorzystywanych przez nas pasków narzędziowych. Klikamy przycisk Oczyść.

Obraz

Potwierdzamy komunikat o konieczności zamknięcia wszystkich programów i plików. Rozpoczęty zostanie proces oczyszczania systemu.

Obraz

W celu zakończenia procesu musimy ponownie uruchomić komputer. W tym celu wystarczy kliknąć przycisk OK po wyświetleniu stosowanego komunikatu.

Obraz

Po ponownym uruchomieniu komputera wyświetlony zostanie plik tekstowy z podsumowaniem całego procesu i szczegółami dotyczącymi usuniętych płków.

Obraz

Program AdwCleaner znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Windows.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)