AI w smartfonach Samsunga. Lista urządzeń do aktualizacji

AI w smartfonach Samsunga. Lista urządzeń do aktualizacji

Samsung aktualizuje smartfony i tablety
Samsung aktualizuje smartfony i tablety
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Oskar Ziomek
22.02.2024 13:57

W marcu do użytkowników niektórych smartfonów i tabletów Samsunga trafi aktualizacja systemu, która przyniesie obsługę funkcji AI zaprezentowanych wraz z Galaxy S24. Wcześniej tylko domyślaliśmy się, że opcje te trafią do innych modeli, a teraz znana jest ich konkretna lista.

Samsung Galaxy S24 zadebiutował wraz z szeregiem funkcji bazujących na sztucznej inteligencji. Niedługo po premierze pojawiły się spekulacje, czy te same opcje trafią do starszych modeli tego samego producenta. Okazuje się, że tak. Jak podaje Tech Crunch, lista konkretnych sprzętów jest już znana.

Funkcje wykorzystujące AI pojawią się nie tylko w smartfonach, ale i tabletach Samsunga po instalacji aktualizacji One UI 6.1, która zostanie udostępniona w marcu. Urządzenia, w których pojawi się aktualizacja wprowadzająca opcje AI to:

  • seria Galaxy S23 oraz S23 FE,
  • składane Z Fold5 oraz Z Flip5,
  • Galaxy Tab S9 Ultra, Tab S9+ oraz Tab S9.

To dobre wieści dla użytkowników starszych modeli Samsunga. Wcześniej pojawiały się bowiem obawy, że wszystkie nowości stworzone przy ścisłej współpracy z Google pojawią się wyłącznie w najnowszym Galaxy S24, który jest już dostępny na rynku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowe opcje związane z wykorzystaniem AI w Samsungach obejmują m.in. zaznaczanie obiektów na ekranie celem znalezienia ich w internecie, tłumaczenie na żywo rozmów telefonicznych czy interpretowanie długich tekstów, co pomoże streszczać je w krótszej formie. Na podobnej zasadzie realizowany będzie odczyt wiadomości w przypadku Androida Auto, do którego te nowości też mają zastosowanie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)