AIO Launcher: przewaga treści nad formą w minimalistycznej oprawie

Strona głównaAIO Launcher: przewaga treści nad formą w minimalistycznej oprawie
27.11.2017 17:19
AIO Launcher: przewaga treści nad formą w minimalistycznej oprawie
Jan Mentel
Jan Mentel

Dobrych darmowych launcherów na Androida z całą pewnością nie brakuje. Zdecydowana większość z nich dopieszcza jednak elementy wizualne czy animacje, które mają pozytywnie wpłynąć na estetyczne odczucia użytkownika. AIO Laucher prezentuje zupełne odmienne podejście. Zamiast kolorowych ikon, akrylowych półprzezroczystości czy efekciarskich animacji, aplikacja stara się przekazać jak największą ilość informacji.

Po zainstalowaniu pierwsze spojrzenie na ekran może wywołać mieszane uczucie: tekstu jest naprawdę sporo. Oczywiście wchodząc w ustawienia, możemy zredukować liczbę wyświetlanych elementów. Na samej górze prezentowana jest lokalizacja, wzbogacona o datę oraz aktualną pogodę. Pod spodem, w sekcji Monitor, umieszczono widżet prezentujący zużycie RAM-u, pozostałą ilość miejsca na dane oraz stan akumulatora.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tuż pod znajdują się najczęściej wykorzystywane aplikacje. Nie można zmieniać ich kolejności, AIO Launcher po przytrzymaniu oferuje jedynie ukrywanie, usuwanie — jeżeli się na to zdecydujemy, launcher sam zapełni zwolnione miejsce na kolejną pozycją. Lista wszystkich zainstalowanych programów może zostać wysunięta z lewej krawędzi ekranu, w postaci czytelnej listy wyświetlanej na panelu bocznym.

Pod popularnymi aplikacjami pokazywane są wiadomości tekstowe oraz widżt służący do wykonywania połączeń wychodzących, wysyłania wiadomości SMS oraz przeglądania listy kontaktów. Po pacnięciu Expand wyświetlone zostaną przyciski, dzięki którym wybierzemy numer.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

AIO Launcher jest oryginalną propozycją i na pewno zachęci wszystkich, którzy bardziej cenią szybki dostęp do potrzebnych treści, niż efektowność i pstrokaciznę. Z kolei, żeby naprawdę docenić pełnie jego możliwości, należy zdecydować się na płatną wersję, za którą zapłacimy 3,79 zł - oferuje ona wiele funkcji dostosowywania wyglądu ekranu głównego, które są zablokowane w darmowej aplikacji.

Aplikacja AIO Launcher dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)