Air Button zastąpią wymierające fizyczne przyciski w smartfonach

Air Button zastąpią wymierające fizyczne przyciski w smartfonach28.10.2015 13:16
Air Button zastąpią wymierające fizyczne przyciski w smartfonach

Tęsknicie za fizycznymi przyciskami w smartfonach? Jeśli tak, to powinniście przyjrzeć się się przyciskom Air Button, które można doczepić do każdego smartfona z Androidem i modułem NFC. Funkcjonalność jednego lub dwóch przycisków ustalamy sami, do wyboru dostajemy ponad 30 różnych możliwości.

Producenci smartfonów coraz częściej rezygnują z fizycznych przycisków, obecnie w większości modeli nie znajdziemy już przycisków systemowych umieszczonych pod ekranem, zostały one wyparte przez wirtualne, umieszczone już na wyświetlaczu. Niestety na wymarciu jest także fizyczny spust aparatu. Standardem stały się tylko dwa przyciski – regulacji głośności i zasilania. Nie wszyscy są z tego zadowoleni, co zauważyli twórcy Air Button – fizycznych przycisków naklejanych na smartfon, których możliwości są większe od tego co wcześniej mogliśmy zobaczyć w smartfonach.

350144925880575937

Air Button dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach – pierwsza składa się z jednego przycisku, druga z dwóch i obie są w pełni programowalne, to użytkownik ustala funkcjonalność danego przycisku. Możemy wybrać jedną z ponad 30 funkcji. Przykładowo po naciśnięciu zostanie odebrane lub odrzucone połączenie, włączy się latarka czy Wi-Fi, uruchomiona zostanie przeglądarka internetowa lub odtwarzacz muzyki. Przyciski mają sprawdzić się w sytuacjach, gdy korzystanie z dotykowego wyświetlacza jest niekomfortowe i sprawia, że musimy przerwać daną czynność. Twórcy jako przykład podają bieganie – jeden przycisk służy do włączenia odtwarzania muzyki, a drugi odpowiada za aplikację do mierzenia naszej aktywności fizycznej.

Przyciski Air Button łączą się ze smartfonem z wykorzystaniem NFC, nie posiadają wbudowanego akumulatora i nie wymagają ładowania. Proces parowania jest banalnie prosty i sprowadza się do przyklejenia przycisku i pobrania odpowiedniej aplikacji ze sklepu.

350144925880772545

Aktualnie wersję z jednym przyciskiem możemy dostać za 15 dolarów, a za 4 dolary więcej kupimy model z dwoma przyciskami. Wysyłka rozpocznie się już w grudniu, więc jeśli chcielibyście mieć programowalny, fizyczny przycisk na swoim smartfonie, to wesprzyjcie kampanię na Kickstarterze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)