AirDroid staje się jeszcze wygodniejszy dzięki desktopowemu widgetowi

AirDroid staje się jeszcze wygodniejszy dzięki desktopowemu widgetowi

AirDroid staje się jeszcze wygodniejszy dzięki desktopowemu widgetowi
Redakcja
03.08.2015 09:51

AirDroid to przykład aplikacji, która z pozorów wydaje się bardzo niewielka i prosta, a która przydaje się bardzo często. To właśnie dzięki niej możemy szybko przesyłać pliki do urządzeń z systemem Android, ale na tym możliwości się nie kończą. Właśnie pojawiła się nowa wersja, która znacznie zwiększa wygodę integracji z komputerami.

Zapewne nie wszyscy o tym wiedzą, ale AirDroid oferuje od jakiegoś czasu wersję nie tylko dla Androida, ale także dla systemu Windows. Ta druga pozwala na zdalną komunikację z mobilnymi urządzeniami nie poprzez przeglądarkę, jak ma to miejsce w przypadku aplikacji mobilnej, ale jest osobnym programem z własnym interfejsem. Nowa wersja 3.1.4 wprowadza nowości, które wielu zapewne się spodobają. Pierwszą z nich jest desktopowy widget, za którego sprawą jeszcze szybciej wykonamy wszystkie podstawowe operacje.

Obraz

Po zainstalowaniu programu (na obu urządzeniach) musimy się oczywiście zalogować do naszego konta AirDroid. Po wykonaniu tej czynności zobaczymy okno główne, a z boku ekranu nowy widget. Ten rozwija się po kliknięciu i daje dostęp do czterech różnych zakładek: aktualnie podłączonych urządzeń, wyszukiwania innych korzystających z tej samej sieci Wi-Fi, opcji wysyłania plików do osób znajdujących się na liście przyjaciół, a także powiadomień. Nie jest to koniec nowości: w oknie głównym w panelu związanym z SMS-ami znajdziemy wyszukiwarkę umożliwiającą odnalezienie interesującej nas wiadomości. Dodatkowo producent zadbał o integrację z systemowym menu kontekstowym. Od najnowszej wersji możemy przesyłać pliki z jego poziomu, co czyni operację jeszcze wygodniejszą.

Oczywiście wszystkie dotychczasowe opcje są wciąż dostępne: pliki możemy przesyłać gestem przeciągnięcia do okna głównego, oprócz tego program wyświetla powiadomienia z urządzeń mobilnych, umożliwia przeglądanie rejestru połączeń i zapisanych kontaktów. W przypadku urządzeń zrootowanych użytkownicy mogą korzystać z jeszcze jednej wygodnej funkcji, jaką jest AirMirror – dzięki niej program wyświetla to samo, co znajduje się na ekranie telefonu i pozwala na sterowanie nim z poziomu komputera. Usługa jest dostępna za darmo i w takiej wersji pozwala na sparowanie z komputerem co najwyżej dwóch urządzeń.

Najnowszą edycję AirDroid znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu w wersjach dla Windows i Androida. Zachęcamy do wypróbowania tego programu, który nawet bez instalowania wersji desktopowej umożliwia bardzo wygodny dostęp do smartfonów i tabletów – wystarczy dowolny system operacyjny z zainstalowaną przeglądarką internetową, dzięki której da się przeglądać zasoby urządzenia.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)