AirDroid wyświetli powiadomienia na komputerze, pozwoli na zdalne sterowanie

AirDroid wyświetli powiadomienia na komputerze, pozwoli na zdalne sterowanie
Redakcja

02.12.2014 17:08, aktual.: 03.12.2014 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli jesteście użytkownikami Androida, zapewne znacie aplikację AirDroid. Jej producent szykuje nam w trzeciej wersji programu nie lada gratkę: dodatkową aplikację desktopową, dzięki której będziemy mogli jeszcze wygodniej używać smartfonu lub tabletu. Jak na razie znajduje się ona w wersji testowej, ale każdy zainteresowany może zapoznać się z oferowanymi przez nią funkcjami, a także przyszłymi zmianami.

AirDroid swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim dużym możliwościom, a także niesamowitej wygodzie obsługi: dzięki niemu możemy uzyskać dostęp do danych zawartych na telefonie, wiadomości, oraz listy kontaktów wprost z poziomu przeglądarki internetowej otwartej na komputerze. Co najważniejsze, działa to nie tylko w sieci lokalnej za pomocą Wi-Fi, ale także przy użyciu połączenia komórkowego, choć w tym przypadku transfer jest w wersji bezpłatnej ograniczony. Trzecia wersja aplikacji przenosi ją na zupełnie inny poziom, znacznie zwiększając funkcjonalność.

Obraz

Na stronie producenta znajdziemy gotowe do pobrania aplikacje dla komputerów z systemami Windows i Mac OS. Po ich zainstalowaniu i zalogowaniu się do konta AirDroid umożliwiają nam one dostęp do danych zgromadzonych w telefonach i tabletach jakie posiadamy, na których również znajduje się ta aplikacja. Początkowo może wydawać się, że to jedynie dublowanie funkcjonalności, jaką zapewniała nam już do tej pory wersja przeglądarkowa. Nie do końca. Dzięki aplikacji możliwe jest korzystanie np. z powiadamiania w trybie lustrzanym: powiadomienia pokazujące się na telefonie mogą być wyświetlane również na naszym komputerze. Ich kliknięcie zdradza kolejną nowość, a mianowicie możliwość zdalnego sterowania telefonem. Otwarte zostaje nowe okno, na którym widzimy ekran telefonu. Nie musimy po niego sięgać, aby uruchomić aplikacje, które wywołały dane powiadomienia.

To nie koniec zmian. Wszystkie dane przechodzące przez tunel oferowany przez AirDroida mają być w pełni szyfrowane (E2EE). Zabezpieczy to przed podsłuchem, nawet, gdyby twórcy programu byli szpiegowani przez jakieś służby. Aplikacja pozwoli na kopiowanie plików do i z urządzenia mobilnego, możliwe jest odbieranie SMS-ów, pisanie ich, a także wysyłanie wiadomości grupowych. Obsługiwane są także połączenia: na ekranie komputera wyświetlane są informacje kto dzwoni, możemy za jego pomocą także odebrać, wyciszyć dzwonek, lub odrzucić połączenie. W związku z wprowadzeniem nowej wersji, przeprojektowana została także aplikacja dostępowa dostępna na Androida zyskując odświeżony interfejs.

Trzeba przyznać, że najnowsza wersja AirDroida wygląda nad wyraz obiecująco. Co prawda już od dawna istniały rozwiązania pokazujące na komputerze powiadomienia z telefonu (jak Pushbullet), ale nie oferowały tak dużej funkcjonalności. Zapraszamy do pobierania aplikacji i dzielenia się wrażeniami. Uprzedzamy jednak, że jest to ciągle wersja beta, nie wszystkie funkcje działają w pełni poprawnie, a zdalny dostęp do ekranu może wymagać odblokowanego systemu (root).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)