[Aktualizacja] Allegro dojrzało do sprzedaży: kto kupi nasz najpopularniejszy serwis e-commerce?

[Aktualizacja] Allegro dojrzało do sprzedaży: kto kupi nasz najpopularniejszy serwis e-commerce?

[Aktualizacja] Allegro dojrzało do sprzedaży: kto kupi nasz najpopularniejszy serwis e-commerce?
14.01.2015 16:55, aktualizacja: 19.01.2015 11:28

Reuters poinformował, że południowoafrykański koncern mediowyNaspers, znany u nas przede wszystkim jako właściciel serwisuAllegro, zamierza sprzedać wszystkie swoje polskie aktywa –wśród nich właśnie także Allegro.

To nie jest oficjalna informacja, agencja prasowa powołuje się naanonimowego informatora, który miał stwierdzić, że biznes Allegrodojrzał. Naspers szuka kupca na wszystko.Inne, również anonimowe źródło Reutersa potwierdziło tę informację,donosząc przy okazji, że jest już cała lista potencjalnych kupców.

Obraz

Wśród tych zainteresowanych sąnajwiększe polskie portale internetowe, Wirtualna Polska i Onet.Trudno się im dziwić. Od lat Allegro całkowicie dominuje w polskimhandlu elektronicznym. Z danych przygotowanych przez Gemiusa wynika,że 76% polskich internautów właśnie tę nazwę przywołało jakopierwszą, gdy pytano ich o zakupy w Sieci. Serwis aukcyjny (a wzasadzie sprzedażowy, gdyż aukcje od dawna stanowią w nim niewielkiodsetek wszystkich ofert) jest najpopularniejszą w polskim Internecieplatformą handlową, jeżeli chodzi o rynek sprzedaży odzieży, RTV, AGDczy multimediów.

Trudno powiedzieć, o jakie kwotymoże chodzić w tego typu transakcji. Przypomnijmy jednak, że w 2008roku koncern Naspers stał się właścicielem Allegro poprzez nabycieakcji holdingu Tradus, w skład którego wchodził poprzedni właścicielserwisu aukcyjnego QXL Ricardo. Inwestorzy z Południowej Afrykizapłacili wówczas niemal 950 mln funtów.

Już teraz za to udało sięsprzedać jeden z serwisów należących do Grupy Allegro. Wydawca PulsuBiznesu wykupił otóż w całości serwisy Grupy Bankier.pl, do którejoprócz Bankiera należą takie serwisy jak Twoja-firma.pl, Vat.pl,Pit.pl czy Mambiznes.pl.

Ani Naspers ani Grupa Allegro nieskomentowały jeszcze doniesień Reutersa.

Aktualizacja

Rzecznik prasowy Naspersa zdementował doniesienia agencji Reuters, twierdząc, że nie zamierza sprzedać Allegro, które jest dobrze rozwijającym się, przynoszącym zyski przedsięwzięciem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)