Aktualizacja Lumia Denim trafia na pierwsze telefony, także w Polsce!

Aktualizacja Lumia Denim trafia na pierwsze telefony, także w Polsce!18.12.2014 14:06
Aktualizacja Lumia Denim trafia na pierwsze telefony, także w Polsce!
Redakcja

Właśnie ruszyła aktualizacja urządzeń z systemem Windows Phone wprowadzająca do nich nowości z wersji Lumia Denim. Choć początkowo wydawało się, że najnowszą wersję otrzymują jedynie użytkownicy z Chin, to szybko okazało się, że edycja Denim trafia powoli także do niektórych osób z Polski. Kto wie, być może i wy jesteście w gronie tych szczęśliwców.

Informacje o dostępności nowej wersji mogą znaleźć w ustawieniach systemowych osoby, które posiadają telefony Lumia 625 i Lumia 1320 przeznaczone dla sieci T-Mobile. Jak na razie jedynie te dwa modele dostały w Polsce zielone światło dla edycji Denim, a przynajmniej takie informacje możemy znaleźć na stronach Microsoftu. Początkowo mówiono o aktualizacji jedynie w Chinach, ale dzisiaj okazało się, że aktualizacja trafia także do różnych modeli w niektórych krajach europejskich np. pojawiła się dla budżetowej Lumii 520 w Bułgarii.

Wersja Denim jest tym, na co wielu użytkowników Windows Phone czeka od dłuższego czasu. Wprowadza ona m.in. asystentkę głosową Cortana (ciągle w wersji testowej i tylko dla niektórych krajów), dzięki której możliwe jest sterowanie smartfonem i jego funkcjami poprzez komendy głosowe. Oprócz tego możliwe jest organizowanie kafelków w ramach folderów, a także specjalny tryb, dzięki któremu możemy pożyczyć komuś urządzenie zastrzegając możliwy dostęp tylko do wybranych aplikacji. W przypadku wersji Denim możemy korzystać z połączenia VPN już nie tylko na sprzęcie skonfigurowanym do pracy w firmie, ale także osobistym. Mobilna wersja Internet Explorera lepiej radzi sobie z wieloma witrynami internetowymi i nie powinna już powodować problemów związanych z m.in. wyświetlaniem zbyt dużych fontów.

To oczywiście nie koniec zmian: aplikacja do obsługi alarmów zyskała możliwość dokładniejszej konfiguracji drzemki, a ekran Glance Screen dostępny na niektórych urządzeniach umożliwia wyświetlanie informacji z dodatkowych aplikacji jak np. MSN Pogoda czy Zdrowie i Fitness. Zadowolone będą te osoby, które w telefonie szukają zamiennika dla aparatu fotograficznego. Dzięki zmianom wprowadzonym w aktualizacji nowa aplikacja Lumia Camera powinna być łatwiejsza w użyciu, a zdjęcia wykonywane szybciej niż do tej pory. Rozbudowano obsługę HDR, a także nagrywania w rozdzielczości 4K. Pierwsze wrażenia użytkowników, którzy już zaktualizowali swoje Lumie są jak najbardziej pozytywne: system wydaje się działać nieco szybciej, a na dodatek znacznie lepiej obchodzi się z baterią, co w przypadku całej serii tych smartfonów jest dosyć istotne.

Niektóre osoby może dziwić to, że aktualizację w wielu przypadkach jako pierwsze otrzymują telefony z niskiej półki cenowej. Czy to realny problem? Nie. Microsoft zarabia najwięcej na użytkownikach kupujących takie smartfony jak wspomniana już Lumia 520, a na dodatek gdyby okazało się, że aktualizacja wprowadza jakieś nieoczekiwane problemy, da się ją poprawić zanim trafi do użytkowników płacących za swój sprzęt znacznie więcej i wymagających odpowiedniej stabilności.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)