Aktualizacja Opery na Androida: usprawnienia w blokowaniu reklam i nowe funkcje

Aktualizacja Opery na Androida: usprawnienia w blokowaniu reklam i nowe funkcje

Aktualizacja Opery na Androida: usprawnienia w blokowaniu reklam i nowe funkcje
19.02.2019 17:02

Twórcy Opery poinformowali na blogu o udostępnieniu nowej wersji przeglądarki skierowanej na urządzenia z Androidem. Aktualizacja przynosi usprawnienia we wbudowanym narzędziu do blokowania reklam, tryb picture-in-picture, a także wygodniejsze przewijanie strony.

Nowa Opera: blokowanie reklam z nową opcją

Wśród ciekawszych funkcji, które dostępne są w przeglądarce Opera, zarówno na komputerach, jak i smartfonach, znajduje się blokowanie reklam. Nie jest bowiem konieczne instalowanie dodatkowego oprogramowania, wystarczy narzędzie wbudowane w przeglądarkę. Warto dodać, że całkiem dobrze działające.

Obraz

W nowej wersji Opery, oznaczonej liczbą 50, użytkownik po wykonaniu wyłącznie dwóch kliknięć może dodać stronę internetową do białej listy. Wówczas na wybranej stronie zostanie wyłączone blokowanie reklam. W tym celu wystarczy otworzyć okno informacji o stronie (np. klikając na symbol kłódki na pasku adresu), a następnie zaznaczyć opcję Wyklucz z blokady reklam.

Aktualizacja wprowadza oglądanie wideo w oknie

Kolejna nowość powinna być dobrze znana użytkownikom desktopowej wersji Opery. Mobilna przeglądarka otrzymała bowiem funkcję picture-in-picture, która umożliwia oglądanie wideo w pływającym oknie, bez konieczności rezygnowania z poruszania się po otwartej stronie internetowej. Twórcy podają, że funkcja obsługiwana jest na smartfonach z zainstalowanym Androidem 8.0 Oreo lub nowszym. Sprawdziłem i niestety na testowym Honorze 10 Lite z Androidem 9.0 picture-in-picture nie działa.

Obraz

W aktualizacji wprowadzono także ulepszenia w otwieraniu plików PDF, a także usprawnione przewijanie dłuższych stron internetowych. Nowy suwak pozwala bowiem na szybsze nawigowanie.

Nowa Opera już dostępna

Najnowszą wersję przeglądarki w wydaniu na Androida znajdzie już w naszym katalogu oprogramowania. Opera jest także dostępna na Windowsa i macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)