r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 51.0.2830.26

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW

Opera to nowoczesna przeglądarka stron internetowych, wyposażona w sporo narzędzi, dzięki którym korzystanie ze stron jest przyjemniejsze, a gromadzenie informacji łatwiejsze. Ogromną zaletą jest możliwość przypięcia komunikatorów Messenger, WhatsApp i Telegram na dyskretnym pasku z boku. W przeglądarce jest też wbudowane blokowanie reklam, VPN, czytnik wiadomości i wygodny menedżer pobierania plików.

Operę można rozbudować rozszerzeniami, ale zwykle nie jest to potrzebne. Na jej korzyść działa też blokowanie reklam, co odbywa się na podstawie wybranych przez użytkownika list. Domyślnie do dyspozycji mamy EasyList, EasyPrivacy i polskie filtry dla Adblocka. Ponadto Opera wciąż ma tryb Opera Turbo, kompresujący przesyłane dane i różne mechanizmy oszczędzające energię, dzięki czemu doskonale sprawdza się na laptopach.

r   e   k   l   a   m   a

Wbudowany system odtwarzania filmów sprawia, że można zapomnieć o czekaniu aż załaduje się film osadzony na stronie. Pasek adresu został połączony z paskiem wyszukiwania, można więc w tym samym miejscu wpisywać adresy stron i korzystać z podpowiedzi oraz wpisywać hasła wyszukiwania i skorzystać z jednej z dostępnych wyszukiwarek lub ustawić własną. By ułatwić obsługę programu, można korzystać z rozbudowanych skrótów i gestów, przyspieszających wykonywanie różnych czynności.

Jedną z zalet Opery jest możliwość synchronizacji zakładek i otwartych aktualnie kart z jej wersjami na innych urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych. Aby skorzystać z tej funkcji niezbędne jest konto w usłudze Opery. Ciekawą formą przechowywania zakładek jest ekran szybkiego wybierania, na którym możemy umieścić swoje ulubione strony i także między nimi korzystać z wyszukiwarki. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Opera chroni użytkownika przed różnymi zagrożeniami i ostrzega przed fałszywymi stronami, oszustwami i złośliwymi programami. Aby nie zostawiać śladów po przeglądaniu, można korzystać z okna prywatnego przeglądania.

Opera sprawdzi się także jako dostawca najświeższych wiadomości z wybranych dziedzin. Widok Moje aktualności włącza widok artykułów z popularnych portali. Można tu dodać własne źródła informacji i korzystać z Opery jako z czytnika RSS.

Możliwości Opery można zmieniać rozszerzeniami, a jej wygląd można dostosować dzięki motywom. Domyślny interfejs może być jasny lub ciemny. Podstawą Opery jest ten sam silnik renderowania, co w projekcie Chromium, czyli Blink.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa Opera dostępna: sprawdziliśmy, czy naprawdę jest tak szybka

118
OPROGRAMOWANIE 07.02.2018 | Oskar Ziomek

W ręce użytkowników trafia kolejna, stabilna edycja przeglądarki Opera. Tym razem wśród nowości największą wagę przywiązano do optymalizacji, a co za tym idzie liczyć można na lepsze wrażenia podczas przeglądania Internetu na komputerze z Windowsem – aplikacja ma być po prostu szybsza. Twórcy zastosowali kompilator Clang i w efekcie tej zmiany Opera ma osiągać w benchmarkach wyniki nawet o 38% wyższe w porównaniu do Firefoksa 58 Quantum. W swoim teście Opera porównała swoją przeglądarkę do konkurencji, wykorzystując do tego laptopa HP Spectre z procesorem Intel i7-6500U i 8 GB pamięci…

Opera 48: zrzuty ekranu jak w Operze Neon i konwerter stref czasowych

32
OPROGRAMOWANIE 24.07.2017 | Mateusz Budzeń

W deweloperskim kanale testowym Opery pojawiła się nowa wersja przeglądarki. Otrzymała ona paczkę nowości, w tym znane z koncepcyjnej Opery Neon, narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu. Testerzy mogą teraz także korzystać z funkcji konwertera stref czasowych, który dołączył do wcześniej wprowadzonego kalkulatora walut. W styczniu wydana została przeglądarka Opera Neon, która oczywiście była konceptem, ale zapowiadającym przyszłość podstawowej przeglądarki. Wybrane funkcje i rozwiązania, które spotkały się z ciepłym przyjęciem użytkowników, zaczynają właśnie trafiać do zwykłej Opery. W…

Recenzje użytkowników

Bardzo mała zasobożerność, nie śledzi jak Google, Przyjemny Interfejs, szybkość działania
Niektóre strony nie działają na Operze; Błędy powodują "crashe" aplikacji; Mało natywnych dodatków;
ocena użytkownika

Aplikacja bardzo dobrze działa i jest bardzo przyjemna w użytkowaniu. Do jej zalet należy dodać przede wszystkim szybkość działania oraz brak aż takiego śledzenia jak w przypadku innych przeglądarek Do wad można dodać fakt, że nie wszystkie strony wspierają tą przeglądarkę oraz brak natywnych dodatków (można je uzupełnić tymi z ,Chrome, ale nie wszystkie działają w 100% sprawnie).

28.01.2018 19:58 | Recenzja do wersji 50.0.2762.58
Niezły interfejs, prędkość działania
Synchronizacja, brak synchronizacji haseł i formularzy. (funkcja nie sprawna od samego początku)
ocena użytkownika

Opera wierny naśladowca Chroma, nr1 gdyby nie to, że ma gigantyczne problemy z synchronizacją formularzy i haseł, jeśli się uda synchronizować to raz na rok, choć nawet niekoniecznie...

11.01.2017 15:09 | Recenzja do wersji 42.0.2393.94

Komentarze

0 nowych
Zizi   5 #2 07.02.2018 15:28

Przy próbie pobrania wersji na 64 (bit) wyskakuje adres został zablokowany Eset internet security 11.0.159.0

  #1 03.12.2015 20:31

Mam Operę w wersji: 33.0.1990.137 - kanał aktualizacji: Stable
Pobrałem ją kilka dni temu z serwerów Opery a teraz jej tam nie ma. Czyżby znów hakerzy podstawili swój produkt ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.