Co sądzisz o aktualizacjach Windows 10? Microsoft zbiera opinie w ankiecie

Strona główna Aktualności
Microsoft chce poznać opinie o Windows Update
Microsoft chce poznać opinie o Windows Update

O autorze

Microsoft stale ulepsza usługę Windows Update odpowiedzialną za pobieranie i instalację aktualizacji Windowsa 10. Niedawno mogliśmy się zresztą o tym przekonać, bo informowaliśmy o nadchodzących zmianach pod postacią automatycznego usuwania łatek powodujących błędy oraz możliwości odraczania aktualizacji do 35 dni w Windowsie 10 w edycji Home.

Producent chce wiedzieć, czy idzie w dobrą stronę, a jako wskazówki nie wystarczają już najwidoczniej informacje zwrotne od testerów w ramach programu Insider. Aby zebrać więcej opinii o zmianach w sposobie dostarczania aktualizacji do Windowsa 10, Microsoft zdecydował się udostępnić ankietę, w której pyta o kilka kluczowych cech usługi.

Ankieta jest anglojęzyczna, składa się z kilkudziesięciu pytań (także otwartych) i jak wynika z wpisu na Twitterze Dony Sarkar, kierowana jest przede wszystkim do wspomnianych już insiderów. Z technicznego punktu widzenia nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by swój głos oddał każdy użytkownik Windowsa 10. Z uwagi na charakter pytań, w praktyce najwięcej do powiedzenia mogą mieć jednak przede wszystkim administratorzy większej liczby komputerów.

Pytania dotyczą wyłącznie kwestii aktualizacji. Microsoft pyta między innymi jak często użytkownik instaluje łatki, za jaką liczbę komputerów odpowiada, jakie systemy operacyjne obsługuje (Windows Update ma w końcu zastosowanie nie tylko w Windows 10) oraz które elementy aktualizacji są dla niego najmniej ważne. W różnych pytaniach oczekuje się rożnych odpowiedzi. Niektóre sprowadzają się do wybrania jednej z dwóch opcji, inne wymagają samodzielnego napisania kilku zdań, a jeszcze inne polegają na ocenie przydatności danego rozwiązania w skali 1-5.

Windows 10 19H1 za pasem

O tym, jak zmieniają się aktualizacje Windowsa 10 będzie się można przekonać już w najbliższych tygodniach. Niedługo spodziewamy się bowiem udostępnienia wiosennej aktualizacji funkcji systemu, znanej także jako wersja 1903 oraz 19H1. Wraz z nią w systemie pojawią się między innymi uproszczone ustawienia związane z instalowaniem testowych kompilacji oraz nowy, jasny motyw kolorów paska zadań i menu.

© dobreprogramy
s