Aktualizacje do Androida 4.4 dostępne dla Nexusa 7 i 10. Nexus 4 następny w kolejce.

Strona głównaAktualizacje do Androida 4.4 dostępne dla Nexusa 7 i 10. Nexus 4 następny w kolejce.
13.11.2013 14:28
Aktualizacje do Androida 4.4 dostępne dla Nexusa 7 i 10. Nexus 4 następny w kolejce.
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat

Minęły niecałe dwa tygodnie od premiery Nexusa 5 i Androida 4.4 KitKat. Dzisiaj, na oficjalnym koncie Androida na Google+ pojawiła się wiadomość, że Google rozpoczęło proces aktualizacji dla starszych urządzeń z serii Nexus.

W pierwszej kolejności zaktualizowane mają być tablety Google Nexus 7 (zarówno wersja z 2012 roku jak i tegoroczna) oraz Nexus 10. W późniejszym terminie oficjalnego KitKata otrzymać mają Nexus 4 oraz Nexus 7 3G (tilapia). Dokładna data dla tych urządzeń nie została niestety podana. Google użyło terminu wkrótce, więc oczekuje się, że proces rozpocznie się wciągu kilku najbliższych dni. Sama aktualizacja odbywać ma się na zasadzie Over-The-Air, czyli możliwe będzie uaktualnienie systemu bezpośrednio z poziomu urządzenia. Niebawem użytkownicy Nexusów powinni zostać poinformowani o możliwości pobrania najnowszego oprogramowania.

Warto przypomnieć, że nowa wersja Androida przynosi wiele innowacyjnych rozwiązań, jak integracja aplikacji SMS do Hangoutów, czy pełną obsługę SELinux, o czym pisaliśmy wcześniej na łamach portalu. Miejmy nadzieję, że aktualizacja odbędzie się bezproblemowo i wkrótce wszystkie wspierane urządzenia otrzymają najnowszą wersję systemu operacyjnego z Mountain View.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)