Alexa, gdzie mogę znaleźć innowacje? Amazon pokaże je jutro w Gdańsku

Alexa, gdzie mogę znaleźć innowacje? Amazon pokaże je jutro w Gdańsku16.06.2016 16:37
Alexa, gdzie mogę znaleźć innowacje? Amazon pokaże je jutro w Gdańsku

Już jutro w swoim gdańskim oddziale Amazon będzie próbowałprzekonać polskich inżynierów, programistów i naukowców do tego,że jest firmą niezwykle innowacyjną, przybliżając najciekawszeprojekty, nad którymi pracują jego ludzie. Podczas bezpłatnejkonferencji Innovation@Amazon przedstawione zostaną zagadnieniazwiązane z maszynowym uczeniem, rozpoznawaniem mowy, InternetemRzeczy i chmurami obliczeniowymi.

Konferencja rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 13:00, w centrumkonferencyjnym O4 kompleksu Olivia Business Centre, w którym mieścisię również siedziba Amazon Development Center Poland. Zakończenieimprezy przewidywane jest na godzinę 21:00 tego samego dnia.

Na pewno jednym z wiodącychtematów będzie Amazon Alexa, usługa w której stworzeniu dużąrolę odegrali inżynierowie z gdańskiego Centrum Technologii.Pozwala ona na głosowe komunikowanie się z urządzeniami takimi jakAmazon Tap, Fire TV czy Amazon Echo. Nic w tym dziwnego – w końcuto właśnie po to Amazon przejął firmę Ivona Software, by zyskaćjej świetny syntetyzator mowy. Obecnie ośrodek w Gdańsku skupiaswoje działania na technologiach syntezy mowy oraz rozpoznawania i przetwarzania języka naturalnego.

350178718515554241

Podczas przerw na kawę i lunch uczestnicy będą mieli możliwośćporozmawiać z prelegantami oraz zadać dodatkowe pytania wysokiejrangi menedżerom i architektom amerykańskiej firmy. Zapewne będąmogli też porozmawiać o kwestii pracy w Amazonie, gdyż firma wciążposzukuje u nas inżynierów oprogramowania i lingwistów, którzyudoskonalą inteligentny głośnik Amazon Echo.

Aby wziąć udział w konferencji należy jedynie dokonaćdarmowej rejestracji na innovation.evenea.pl.O zaproszeniu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń. Liczbamiejsc jest ograniczona. Więcej dowiecie się ze stronywydarzenia na Facebooku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)