AlkyRecovery: najbardziej innowacyjna aplikacja dla alkoholików powstaje w Polsce

AlkyRecovery: najbardziej innowacyjna aplikacja dla alkoholików powstaje w Polsce

Mężczyzna nadużywający alkoholu z depositphotos
Mężczyzna nadużywający alkoholu z depositphotos
15.06.2018 20:50, aktualizacja: 18.06.2018 16:06

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe w mobilnych aplikacjach często wykorzystywane są do rozpoznawania obiektów na zdjęciach czy po prostu poznawania upodobań konkretnego użytkownika. Polski startup addictions.ai postanowił wykorzystać obie techniki w aplikacji AlkyRecovery, która wspiera walkę z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu oraz ich bliskich.

Obraz

To pierwsza aplikacja na świecie, która zyska możliwość dokonania oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji oraz samodzielnego proponowania najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych. Dane, za zgodą użytkowników, będą przetwarzane m.in. na podstawie ich emocji i zachowań (NLP). Informacje będą pobierane z treści audio, wideo, opasek telemedycznych, a nawet wykorzystany zostanie Facebook, Twitter czy Spotify.

Aplikacja zadebiutowała w wersji na Androida w 2016 roku. Od dnia premiery została pobrana ponad 5 tys. razy, zyskując dobre oceny użytkowników. Producent podkreśla, że dzięki aplikacji wielu osobom udaje się zachować abstynencję. W AlkyRecovery znajdziemy funkcje, których zadaniem jest motywacja, a także kontrolowanie stanu samopoczucia użytkownika. Wśród dostępnych opcji mamy dzienniczek uczuć i głodu alkoholowego, określających stan użytkownika, publiczny czat czy bazę wiedzy z zagadnieniami dotyczącymi uzależnienia od alkoholu.

Obraz

Od kwietnia dostępne są również bezpłatne konsultacje online z terapeutami, którzy dwa razy w tygodniu służą indywidualną pomocą i wsparciem. Natomiast w tym roku mają pojawić się również prywatne spotkania w formie audio i wideo.

Aplikację czekają rewolucyjne zmiany

Marcin Brysiak, pomysłodawca platformy addictions.ai i aplikacji AlkyRecovery, zapowiada, że w ciągu trzech najbliższych lat system będzie wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji i techniki uczenia maszynowego. Polska aplikacja jako pierwsza na świecie zyska możliwość dokonania oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Jak informuje Marcin Brysiak – chcę stworzyć inteligentny system, który samodzielnie będzie analizował i dokonywał oceny prawdopodobieństwa nawrotu na podstawie wypowiedzi użytkownika w internecie, nagrań audio, wideo czy zdjęć. Istotne będą również dane somatyczne pochodzące z dedykowanej opaski, takie jak: tętno, temperatura, lokalizacja, aktywność fizyczna oraz potliwość. System ma również analizować zachowania użytkowników na takich serwisach, jak Facebook, Twitter czy Spotify. Dane przetwarzane będą przede wszystkim w kontekście detekcji stanów emocjonalnych pacjenta oraz zmian schematów zachowań. Celem dodatkowym jest stworzenie chatbota, który będzie wspierał terapię poprzez przeprowadzanie dodatkowych wywiadów z pacjentem oraz proponowanie najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych.

Warto zauważyć, że problem alkoholu w Polsce jest naprawdę poważny i dotyka wielu osób. Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w 2017 roku problem alkoholizmu dotknął już ok. 600-800 tysięcy Polaków, a z każdym rokiem liczba ta rośnie o kolejne 350 tys. osób. Z kolei problem nadmiernego, szkodliwego picia dotyczy 3 mln mieszkańców.

Aplikacja AlkyRecovery dostępna jest obecnie w wersji na Androida. W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wydana również na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)