Allegro: idą ogromne zmiany. Ucierpią handlarze kontami z grami

fot. Tomasz Jastrzębowski/East News
fot. Tomasz Jastrzębowski/East News

16.12.2020 13:36

Na początku 2021 roku Allegro wprowadzi poważne zmiany w funkcjonowaniu swojej platformy sprzedaży. Będą one dotyczyć między innymi handlu kontami z popularnych platform do gier wideo.

Allegro ma od 4 stycznia 2021 r. oficjalnie zakazać sprzedawania "wszystkich form dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live".

Tego typu dostęp do gier zalewał wyniki wyszukiwania platformy Allegro, podczas wyszukiwania legalnego oprogramowania. Konta wystawiane na Allegro to jedynie login i hasło do usługi z grami (np. do Steama czy konsol PlayStation/Xbox), które i tak są dzielone z innymi osobami.

Taki rodzaj handlu jest naruszeniem zasad użytkowania cyfrowych platform, jak również sprawia, że twórcy gier nie zarabiają na swoich produktach. Jest za to dla niektórych łatwym źródłem zarobku i przyczynia się do powstawania szarej strefy.

Aby zobaczyć jak efektywnie działa nowy system, trzeba będzie trochę poczekać. Allegro nie wspominało o handlowaniu innego rodzaju kontami, np. do serwisów streamingowych VOD

Oprócz tego Allegro zapewni zwrot kosztu odesłania towaru niezgodnego z opisem w ramach Programu Ochrony Kupujących i pozwoli płacić przez Allegro Pay za usługę Allegro Smart. Innymi zmianami są między innymi logowanie się przy pomocy numeru telefon i poszerzenie Strefy Fachowca.

Aplikacja Allegro na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)