Allegro kombinuje z prowizjami i kręci bata na oszustów. Akcesoria GSM mogą zdrożeć

Allegro kombinuje z prowizjami i kręci bata na oszustów. Akcesoria GSM mogą zdrożeć

Allegro kombinuje z prowizjami i kręci bata na oszustów. Akcesoria GSM mogą zdrożeć
Piotr Urbaniak
07.05.2019 12:05

Allegro zapowiada kolejne zmiany w regulaminie, mające oczywiście na celu zwiększenie przychodów. W lutym 2019 r. m.in. podniesiono do 4,5 proc. prowizję w dziale Smartfony i telefony komórkowe, z 4 proc. 13 maja natomiast podrożeje handel akcesoriami GSM.

Obecnie prowizja w dziale Akcesoria GSM wciąż rozliczana jest liniowo i wynosi 9 proc. dla każdego przedmiotu. Zmiana sprawi, że towary o wartości do 50 zł zostaną objęte prowizją 12-proc., a od ewentualnej nadwyżki serwis policzy 6 proc. Nietrudno zauważyć, że Allegro promuje tym samym handel towarem droższym, nie na przykład wartymi po kilkanaście złotych foliami.

Przykład – za sprzedaż folii ochronnej o wartości 20 zł sprzedawca zapłaci 2,40 zł, zamiast 1,80 zł. Ale w przypadku oryginalnego etui za 200 zł odda do kasy Allegro "tylko" 15 zł, a nie 18 zł.

Patrząc na liczbę sprzedawanego towaru w obydwu przedziałach cenowych, zmiana jest dla Allegro korzystna. Choć niewykluczone, że platforma celowo utrudnia handel drobnicą, dążąc do wizerunku miejsca dla odbiorcy bardziej wymagającego. W kontraście do AliExpress.

Podwyżki obejmą też działy z meblami i odzieżowe, gdzie prowizja wzrośnie jednakowo do 11 proc., z 10 proc. Z tym że w przypadku mebli nie będzie mogła być wyższa niż 100 zł, więc handel towarem w cenie powyżej 1111,11 zł ostatecznie stanieje. (Znów ten uśmiech do sprzedawców "premium").

Bat na nieuczciwych sprzedawców

Trochę przy okazji, przedsiębiorstwo kręci kolejnego bata na nieuczciwych sprzedawców, którzy nie wysyłają opłaconych zamówień. Jeśli jakiś sprzedawca zyska status ryzykownego, to Allegro wstrzyma wypłaty z PayU i Przelewy24 do momentu potwierdzenia odbioru towaru przez klientów. Co ważne, dotyczy to także sprzedawców spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)