Allegro z nową historią zakupów. Wygodne filtrowanie, sortowanie i długi czas przechowania danych

Allegro z nową historią zakupów. Wygodne filtrowanie, sortowanie i długi czas przechowania danych

Allegro z nową historią zakupów. Wygodne filtrowanie, sortowanie i długi czas przechowania danych
09.02.2017 12:16

Allegro donosi o kolejnej zmianie na swojej platformie e-commerce,która niewątpliwie dobrze się wpisuje w plan przekształcenia jejbardziej w agregator sklepów internetowych niż serwis aukcyjny.Użytkownicy serwisu otrzymali znacznie usprawnioną zakładkę„Kupione”, dzięki której bedą mogli sprawniej ogarnąć swojąhistorię zakupów, jak również lepiej zaplanować przyszłezakupy.

Stara wersja zakładki „Kupione” była niezbyt wygodna,szczególnie dla tych, którzy sporo kupują na Allegro. Braksensownych filtrów czy opcji sortowania sprawiał, że użytkownikłatwo w tym wszystkim ginął. Nowa wersja listy zakupów odcina nasod historii – zobaczymy tu tylko zakupy zrobione po 14 listopada2016 r. Do tych starych trafimy tylko przez poprzedni widok, na którywciąż możemy się przełączyć. Wystarczy to zrobić, byuświadomić sobie, o ile nowa wersja listy jest praktyczniejsza.

Przede wszystkim dostaliśmy możliwość wygodnego sortowania. Domyślnie w kolejności od najnowszych do najstarszych, ale możnateż sortować po nazwie sprzedającego i po cenie, zarówno rosnącojak i malejąco. Dochodzą do tego filtry, można wyświetlić naliście tylko zakupy z określonym statusem płatności (opłacone,nieopłacone, płatność poza PayU). Filtry uzupełnia sprawnawyszukiwarka, dzięki której możemy wyszukać zakupy po nazwiesprzedawcy lub tytule oferty.

Obraz

Przy każdej pozycji znajdziemy wyraźny opis statusu płatności– a jeśli płatność okazałaby się nieudana, przyciskpozwalający na jej ponowienie, link do wystawienia komentarza i linkdo szczegółowego opisu transakcji (zawierającego m.in. adresdostawy czy wiadomości do sprzedawcy).

Całkiem dobrym pomysłem jest też funkcja domyślnego grupowaniazakupów, łącząca w jednej tabelce zakupy od tego samegosprzedawcy, za które zapłacono za jednym razem, jak równieżmożliwość usuwania z listy wybranych zakupów przyciskiem „Usuń”.Przydatne to może być dla tych, którzy kupują przez Allegrorzeczy, których mogliby nie chcieć pokazać innym.

Najważniejsze jednak jest to, że lista Kupione będzie terazprzechowywać historię zakupów przez przynajmniej dwa lata, a niejak do tej pory, przez dwa miesiące. Rozwiąże to problem ofertwystawianych na długi czas, do wyczerpania stanów magazynowych,które w starej liście jednak znikały w niezrozumiały dla wieluużytkowników sposób.

Zmiany dotyczą na razie webowej wersji serwisu, Allegro zapowiadawprowadzenie do klientów mobilnych na przełomie marca i kwietnia.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)