Alt-Tab Terminator sprawi, że przełączanie między programami będzie wygodniejsze

Alt‑Tab Terminator sprawi, że przełączanie między programami będzie wygodniejsze

Alt-Tab Terminator sprawi, że przełączanie między programami będzie wygodniejsze
01.06.2018 16:13

Przełączanie programów skrótem Alt+Tab weszło do kanonu korzystania z komputera, ale można to robić lepiej, niż obecnie na Widowsie. W zasadzie od kiedy w Windowsie 10 wprowadzony został niedokończony jeszcze Timeline, czynność ta zostawia trochę do życzenia. Na pomoc przyjść może darmowy Alt-Tab Terminator, zmieniający zachowanie systemu po wprowadzeniu skrótu.

Alt-Tab Terminator to bezpośredni następca VistaSwitchera, którego możecie pamiętać ze starszych wydań Windowsa. Program może podłączyć się pod skróty Alt+Tab i Win+Tab, by zastąpić systemowy interfejs do przełączania się między programami na 32- i 64-bitowych wersjach systemu. Po wciśnięciu skrótu zobaczymy okno z listą uruchomionych instancji programów i ich okien.

układ kompaktowy, ciemny motyw
układ kompaktowy, ciemny motyw

Po tym oknie można poruszać się zarówno z użyciem myszki, jak i skrótami klawiszowymi. Skrót Alt+Tab przechodzi do ostatnio używanego programu, ale wymaga potwierdzenia Enterem wyboru. Obok listy zawsze zobaczymy miniaturę konkretnego okna programu, a pod nią przyciski pozwalające uruchomić kolejną instancję (na przykład jeszcze jedno okno eksploratora czy przeglądarki), zamknięcie okna albo zakończenie pracy programu, co jest szerszym wyborem, niż daje nam domyślnie Windows 10. W razie potrzeby można również przywołać okno Alt+Tab Terminatora z poziomu zasobnika systemowego, gdzie zagnieździ się jego proces.

luźny układ, jasny motyw i menu kontekstowe okna
luźny układ, jasny motyw i menu kontekstowe okna

W ustawieniach można wybrać skrót wywołujący program oraz dobrać rozmiar okna do swoich preferencji. Możemy włączyć ciemny motyw, jeden z trzech rozmiarów okna oraz układ kompaktowy lub bardziej rozluźniony. Można też uruchamiać program w trybie pełnoekranowym, co jest czytelniejsze dla przyzwyczajonych do przełączania programów przez Timeline. W menu kontekstowym dla każdego z okien znajdują się polecenia dotyczące zmiany stanu okna, a więc minimalizacji, maksymalizacji, przywrócenia i zamknięcia. Te same polecenia można wydawać skrótami klawiszowymi, na przykład można zamknąć po kolei okna, wciskając kilka razy F4.

Alt-Tab Terminator jest dostępny za darmo i na tyle lekki, że nie odczujemy jego obecności w systemie. Warto go przetestować, jeśli Windows 10 oferuje w tym obszarze za mało możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)