Amarok 2.4.3 — lepsze dynamiczne playlisty i poprawiony interfejs

Amarok 2.4.3 — lepsze dynamiczne playlisty i poprawiony interfejs

02.08.2011 12:41

Udostępniona została kolejna wersja odtwarzacza multimediów — Amarok — dobrze znanego użytkownikom KDE. Nowa wersja oznaczona została numerem 2.4.3 i nosi nazwę kodową „Berlin”.

Zmiany interfejsu nie są duże, ale nie da się ich nie zauważyć. Przede wszystkim nowa wersja odtwarzacza nie ma paska statusu na dole okna. Został on zastąpiony czytelniejszymi według autorów programu powiadomieniami, które pokazywane będą na górze okna programu. Ponadto w głównym oknie programu wprowadzono kilka ciekawych efektów wizualnych.

System obsługi dynamicznych list odtwarzania został przebudowany, dzięki czemu ma być bardziej intuicyjny i zrozumiały. Pojawiły się również nowe metody wybierania utworów, w tym ciekawa playlista Quiz-play, która wybiera utwór zaczynający się na literę, na którą kończył się poprzedni, pomijając duplikaty. Panel kolekcji obsługuje metodę przeciągnij-upuść, co ułatwi dodawanie nowych utworów. Ponadto wprowadzono sporo drobnych poprawek, o których więcej przeczytać można na stronie domowej projektu. Tam również deweloperzy poinformowali, że z powodu problemów technicznych pominięto wydanie wersji oznaczonej numerem 2.4.2.

Przy tej okazji warto wspomnieć o dwóch projektach Google Summer of Code związanych z Amarokiem. Tego lata studenci pracują nad mobilną wersją odtwarzacza oraz nad integracją obsługi podcastów Amaroka z serwisem Gpodder.net.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)