Amazon Appstore rozdaje Carcassonne – planszówkę o miastach i rycerzach

Amazon Appstore rozdaje Carcassonne – planszówkę o miastach i rycerzach
16.03.2015 17:31
Amazon Appstore rozdaje Carcassonne – planszówkę o miastach i rycerzach

Miłośnicy gier planszowych powinni dziś zajrzeć do Amazon Store. Dzisiejszą darmową aplikacją jest tam Carcassonne dla systemu Android. Za darmo dostępna jest nowa wersja gry, w której testowo wprowadzona została możliwość prowadzenia rozgrywki przez Internet, także z dodatkiem Rzeka II.

Carcassone to gra w sporym stopniu strategiczna, wymagająca planowania i spostrzegawczości, ale jej proste zasady opanują także młodsi gracze. Celem jest budowa jak największych miast, posiadanie pól zasilających jak najwięcej miast i klasztorów, a także położenie jak najdłuższych traktów. Gracze po kolei dostają w losowej kolejności płytki z obrazami miast, dróg, pól i klasztorów. Należy układać je w taki sposób, by pasowały do sąsiadujących płytek. Mechanika gry gwarantuje, że zawsze znajdzie się przynajmniej jedno miejsce, gdzie można wylosowaną płytkę umieścić. Każdy gracz ma do dyspozycji tylko 7 pionków w swoim kolorze, którymi może zaznaczać swoje budowle. Podwładni muszą zostać na stole do ukończenia budowy… poza chłopami na polach – oni tam się urodzili i tam będą leżeć do końca gry.

350132748826208193

Carcassonne w wydaniu dla Androida umożliwia grę na kilka sposobów. Jeśli nie ma akurat towarzystwa do gry, można wybrać sobie dwóch przeciwników komputerowych. Jeśli znajdą się chętni, można rozegrać partię podając sobie tablet. Przez Internet można zagrać ze znajomymi z Facebooka, którzy także mają zainstalowaną grę na swoich urządzeniach, można też zaprosić ich do zabawy e-mailem. Osoby lubiące niespodzianki mogą zdecydować się na szybką, dwuosobową rozgrywkę z losowo wybranym przeciwnikiem.

W Amazon Store gra zwykle kosztuje 5 dolarów bez jednego centa. Dostępna wersje zawiera grę podstawową oraz dodatek Rzeka II. Pozostałe cztery dostępne rozszerzenia, czyli Karczmy i Katedry, Kupcy i Budowniczowie, Kręgi w zbożu oraz minidodatek Święto. Podobnie jak w wersji „analogowej”, dodatki można ze sobą dowolnie łączyć, można także zmieniać zasady gry (na przykład zmniejszyć liczbę punktów otrzymanych za najmniejsze możliwe miasto – 2 punkty zamiast 4). Niewątpliwą zaletą wersji cyfrowej jest możliwość podglądania niewykorzystanych jeszcze płytek, co pozwoli ocenić, czy warto czekać na tę jedną wymarzoną, czy lepiej podarować sobie budowę ogromnego miasta i zająć się robieniem na złość przeciwnikom. Oczywiście w aplikacji znalazły się także instrukcje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby zgarnąć Carcassonne za darmo należy albo zainstalować aplikację Amazon Appstore na swoim urządzeniu z Androidem. Grę można kupić bezpośrednio w tej aplikacji, a więcej szczegółów znajdziecie na stronie sklepu. Z naszej bazy programów można pobrać także wersję gry dla Windows Phone. Najlepiej jednak zaprosić rodzinę i znajomych do rozgrywki w towarzystwie – trzeba tylko pamiętać o sporym stole.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)