Amazon Echo Show oficjalnie: asystentka Alexa, wyświetlacz i kamerka

Amazon Echo Show oficjalnie: asystentka Alexa, wyświetlacz i kamerka

09.05.2017 18:25, aktual.: 14.02.2018 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inteligentny głośnik Amazon Echo okazał się wielkim sukcesem, przynajmniej na rynkach, do których dopasowana została asystentka Alexa. W samych Stanach Zjednoczonych znalazł on 8 mln nabywców. Pewne stało się, że podobne urządzenia Amazonu to tylko kwestia czasu. Właśnie oficjalnie ogłoszony został nowy produkt – Amazon Echo Show, zrywający z walcową bryłą poprzednika i wyposażony w dotykowy wyświetlacz.

To właśnie zastosowany ekran jest głównym elementem wyróżniającym Echo Show od poprzednich inteligentnych głośników. Wyświetlacz ma 7 cali i oczywiście może służyć do wyświetlania filmu z YouTube, obrazu z kamer monitorujących nasz dom, czy listy zakupów w wygodniej i przystępnej formie. Ponadto dzięki kamerce 5 MP zamontowanej nad ekranem, możemy prowadzić wideorozmowy.

Obraz

Nadal najważniejszym elementem, pomimo dodatkowych możliwości, jakie zapewnia wyświetlacz, pozostaje asystentka Alexa. Całość bardzo zbliżona jest do możliwości, które mogliśmy już poznać w przypadku głośnika Amazon Echo. Dzięki zaawansowanemu systemowi mikrofonów, który m.in. eliminuje hałas, urządzenie rozpozna nasz głos, bez względu czy stoimy tuż przy nim, czy w drugim końcu pokoju. Z systemu warto często korzystać: im częściej rozmawiamy z Alexą, tym ona lepiej nas zna i tym inteligentniejsza w odczuciu konkretnego użytkownika się staje.

Jeśli jesteście zainteresowani nowym sprytnym urządzeniem Amazonu, to powinniście obejrzeć powyższe wideo. Echo Show będzie kompatybilne z innym inteligentnym sprzętem, przykładowo z oświetleniem Philips Hue. Wsparcia doczekają się również produkty WeMo, SmartThings, Wink czy ecobee. Oczywiście największą siłą Alexy pozostaje bogate repozytorium umijętności, które tworzyć i instalować można samodzielnie

Amazon Echo Show można już zamawiać w przedsprzedaży. W USA został wyceniony na 229,99 dolarów, a w Niemczech dostępny jest za 240 euro. Wysyłka ma rozpocząć się 28 czerwca. Czy odniesie równie spektakularny sukces co Amazon Echo?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)