Amazon Echo Show oficjalnie: asystentka Alexa, wyświetlacz i kamerka

Amazon Echo Show oficjalnie: asystentka Alexa, wyświetlacz i kamerka

Amazon Echo Show oficjalnie: asystentka Alexa, wyświetlacz i kamerka
09.05.2017 18:25, aktualizacja: 14.02.2018 15:42

Inteligentny głośnik Amazon Echo okazał się wielkim sukcesem, przynajmniej na rynkach, do których dopasowana została asystentka Alexa. W samych Stanach Zjednoczonych znalazł on 8 mln nabywców. Pewne stało się, że podobne urządzenia Amazonu to tylko kwestia czasu. Właśnie oficjalnie ogłoszony został nowy produkt – Amazon Echo Show, zrywający z walcową bryłą poprzednika i wyposażony w dotykowy wyświetlacz.

To właśnie zastosowany ekran jest głównym elementem wyróżniającym Echo Show od poprzednich inteligentnych głośników. Wyświetlacz ma 7 cali i oczywiście może służyć do wyświetlania filmu z YouTube, obrazu z kamer monitorujących nasz dom, czy listy zakupów w wygodniej i przystępnej formie. Ponadto dzięki kamerce 5 MP zamontowanej nad ekranem, możemy prowadzić wideorozmowy.

350199542060443585

Nadal najważniejszym elementem, pomimo dodatkowych możliwości, jakie zapewnia wyświetlacz, pozostaje asystentka Alexa. Całość bardzo zbliżona jest do możliwości, które mogliśmy już poznać w przypadku głośnika Amazon Echo. Dzięki zaawansowanemu systemowi mikrofonów, który m.in. eliminuje hałas, urządzenie rozpozna nasz głos, bez względu czy stoimy tuż przy nim, czy w drugim końcu pokoju. Z systemu warto często korzystać: im częściej rozmawiamy z Alexą, tym ona lepiej nas zna i tym inteligentniejsza w odczuciu konkretnego użytkownika się staje.

Jeśli jesteście zainteresowani nowym sprytnym urządzeniem Amazonu, to powinniście obejrzeć powyższe wideo. Echo Show będzie kompatybilne z innym inteligentnym sprzętem, przykładowo z oświetleniem Philips Hue. Wsparcia doczekają się również produkty WeMo, SmartThings, Wink czy ecobee. Oczywiście największą siłą Alexy pozostaje bogate repozytorium umijętności, które tworzyć i instalować można samodzielnie

Amazon Echo Show można już zamawiać w przedsprzedaży. W USA został wyceniony na 229,99 dolarów, a w Niemczech dostępny jest za 240 euro. Wysyłka ma rozpocząć się 28 czerwca. Czy odniesie równie spektakularny sukces co Amazon Echo?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)