Amazon rozszerza zasięg Kindle Fire HD, ale bez Amazon Prime

Amazon rozszerza zasięg Kindle Fire HD, ale bez Amazon Prime

Amazon rozszerza zasięg Kindle Fire HD, ale bez Amazon Prime
23.05.2013 12:31

Można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale — Amazon w końcu wprowadził możliwość kupienia tabletów z linii Kindle Fire nad Wisłą. Polska jest na liście 170 krajów, w których od dziś można zamówić tablety z tej linii w przedsprzedaży. Przy zamówieniu widnieje informacja, że wysyłki zaczną się 13 czerwca.

Obraz

Kindle Fire to seria tabletów, które wywołały ogromne zamieszanie na rynku. Pod koniec 2011 roku pojawił się pierwszy z nich — 7-calowy — w cenie 199 dolarów, rok później jego cena została obniżona do 159 dolarów, zaś za 199 można kupić odświeżoną wersję HD. Kompaktowe wymiary, dobra cena i dostęp do ogromnej kolekcji multimediów w ramach usługi Amazon Prime (abonament pozwalający między innymi oglądać filmy, seriale i „wypożyczać” ebooki) zapewniły mu spory sukces za Oceanem. Do nas tablety dotrą niestety bez abonamentu Prime, uzyskamy dostęp tylko do Android Appstore firmy Amazon i oczywiście do sklepu.

Obraz

Ceny są podane w dolarach. Za model 7-calowy Kindle Fire HD 16 GB (1280×800, WiFi z podwójną anteną, 2 rdzenie 1,2 GHz, kamerka do czatów) przyjdzie nam zapłacić równowartość 289 dolarów (214 netto za tablet), zaś za wersję 8,9-calową 16 GB (1920×1200, SoC rzekomo wydajniejszy od Tegry 3) 375 dolarów (284 netto za sam tablet). Najtańszy Kindle Fire nie będzie u nas dostępny.

Tablety Kindle Fire działają pod kontrolą stworzonego specjalnie na potrzeby Amazonu odgałęzienia Androida i pozwalają na korzystanie z niektórych usług (poczta, czaty), ale głównie przeznaczone są do grania, oglądania filmów i czytania — a to nie każdemu będzie odpowiadać, zwłaszcza że Amazon nie specjalizuje się w dystrybucji materiałów w języku polskim. Spece od uwalniania urządzeń znaleźli jednak sposoby na instalację na Fire aplikacji także z Google Play. Na XDA można znaleźć także informacje na temat przygotowywanej dla tych urządzeń wersji CyanogenMod. Podobno system zbliża się do ideału.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)