AMD bada awarie USB w płytach głównych serii 500. Chodzi o rozłączanie urządzeń

AMD bada awarie USB w płytach głównych serii 500. Chodzi o rozłączanie urządzeń

fot. Joby Sessions/Maximum PC Magazine/Future via Getty Images
fot. Joby Sessions/Maximum PC Magazine/Future via Getty Images
22.02.2021 14:33

W ostatnim czasie wielu użytkowników płyt głównych z układami AMD 500 skarżyło się na awarie złącz USB. Gniazda odmawiały posłuszeństwa, dochodziło do rozłączeń. Firma postanowiła przyjrzeć się problemowi i go zbadać.

Użytkownicy płyt głównych z układami X570 i B550 (różnych producentów: Asus, ASRock, MSI itd.) skarżą się, że podłączone urządzenia USB nieustannie pojawiają się i znikają, a niekiedy komputer nie może ich wykryć.

Sprawę nagłośniono na popularnym portalu reddit, gdzie AMD już oficjalnie zakomunikowało, że zajmuje się rozwiązaniem problemu. Producent poleca, aby każda osoba, której dotknęła ta usterka założyła zgłoszenie do obsługi technicznej w internetowym formularzu na stronie AMD.

W międzyczasie niektórzy wypracowali własne sposoby obejścia problemu. Jednym z nich jest zmiana parametru PCIE x16 na PCIe 3.0 z poziomu BIOS-u. Obniży to prędkość nośników USB podpiętych do portów, ale przynajmniej będą działać.

W niektórych przypadkach w niestabilny sposób działają tylne porty USB, ale przednie już nie mają żadnych problemów.

AMD prosi użytkowników, którzy napotkali ten problem, o zgłoszenie dokładnej konfiguracji systemu i stara się ustalić źródło tej usterki.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)