AMD dokłada cegiełkę do MeeGo

AMD dokłada cegiełkę do MeeGo

Wojciech Cybulski
15.11.2010 21:04, aktualizacja: 16.11.2010 10:03

AMD dołączyło do grupy firm zaangażowanych w rozwój MeeGo - dystrybucji Linuksa przystosowanej do pracy na urządzeniach mobilnych takich jak tablety, telefony komórkowe i netbooki.

System MeeGo powstał z połączenia dwóch niezależnych projektów - Maemo rozwijanego przez firmę Nokia i Moblin, za którym stał Intel. W późniejszym okresie w rozwój systemu zaangażował się także Acer, Asus, Fundacja Linuksa i inne podmioty. MeeGo działa na sprzęcie bazującym na architekturze ARM oraz x86 i wykorzystuje jako domyślny system plików btrfs. Pierwsze komercyjne urządzenia pracujące pod kontrolą MeeGo zadebiutują na rynku najwcześniej w przyszłym roku. Bezpośrednim konkurentem nowego systemu będzie prawdopodobnie Android, za którym stoi Google i jego partnerzy biznesowi.

AMD dołączając do grupy firm rozwijających MeeGo zapowiedziało, że wniesie do projektu konkretną wiedzę inżynierską, która ułatwi tworzenie kolejnych generacji tego systemu. AMD sądzi, że z czasem MeeGo uzyska mocną pozycję na rynku i zostanie zaakceptowany przez wiodących producentów urządzeń mobilnych. Należy pamiętać, że MeeGo znajduje się obecnie na wczesnym etapie rozwoju. Udostępnione pod koniec zeszłego miesiąca wydanie 1.1 nie trafi raczej do żadnego dostępnego w sprzedaży urządzenia. Kolejne wersja MeeGo 1.2 zostanie wydana w kwietniu przyszłego roku.

MeeGo 1.1 można pobrać bezpośrednio ze strony domowej projektu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)