AMD Navi w trzecim kwartale 2019. Mają być dostępne w przystępnej cenie

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak

01.05.2019 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po zakończeniu telefonicznej konferencji na temat przychodów, AMD pochwaliło się dziennikarzom przewidywaną datą premiery kart graficznych w architekturze Navi. Sprzęt ma ukazać się w trzecim kwartale bieżącego roku – donosi "Guru3D". A na tym nie koniec informacji.

Zyskaliśmy także potwierdzenie, że Navi nie będzie propozycją szczególnie drogą. Jak ujawniono, cena uplasuje się poniżej Radeona VII, gdyż zadanie dla nowości to zastąpić model RX 590.

Ponadto, nowa karta na 100 proc. skorzysta z technologii 7 nm i pamięci typu GDDR6. Niemniej czerwoni wciąż unikają prognozowania wydajności i odniesień do produktów konkurencji. Można tylko spekulować, że konstrukcja wstrzeli się gdzieś między RTX 2080 a 2070. Mając na uwadze, że z tym pierwszym rywalizuje Radeon VII, który pozostanie flagową propozycją czerwonych.

Epyc 2 "Rome" i 64 rdzenie Zen 2

Co ciekawe, według zapewnień, w podobnym okresie co Navi ukażą się serwerowe procesory Epyc 2 "Rome", bazujące na mikroarchitekturze Zen 2. To ważna informacja, nawet patrząc z perspektywy użytkowników domowych, oczekujących na kolejne Ryzeny. W listopadzie 2018 r., na konferencji Next Horizon7, AMD wspominało, że przejście na 7 nm w przypadku procesorów rozpocznie właśnie od jednostek klasy profesjonalnej. W efekcie rodzi się pewien niezwykle oczywisty wniosek.

Mianowicie Ryzeny 3000 nie pojawią się wcześniej niż w październiku br. Oczywiście pomijając APU, które to jednak nie korzystają z rdzeni Zen 2, ale starszych Zen+ i są produkowane w technologii 12 nm. (To de facto laptopowe Picasso, tyle że zamknięte w obudowie PGA pod socket AM4).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)