AMD obniża ceny APU, dorzuca gry

AMD obniża ceny APU, dorzuca gry

AMD obniża ceny APU, dorzuca gry
23.10.2014 10:38, aktualizacja: 23.10.2014 12:00

Firma AMD posłuchała licznych głosów, które twierdziły, że jej APU są za drogie. Ceny układów heterogenicznych zostały dziś znacznie obniżone, a do zakupu firma dorzuca kilka gier.

Nowe ceny APU Serii A, znanej jako Kaveri, obowiązują od dziś. Sklepy lada chwila powinny wprowadzić je do cenników. Poszczególne modele będą kosztowały o około 30 dolarów mniej.

Obraz

Heterogeniczne procesory z tej rodziny zapewniają, pełną sprzętową obsługę DirectX 11.2, technologii Mantle, AMD TrueAudio, OpenCL 1.2 oraz OpenGL 4.4. Zapewniona będzie również obsługa nadchodzących DirectX 12, OpenCL 2.0 oraz Project FreeSync. Z ich realnymi możliwościami można zapoznać się w naszym labie, w testach układu A8-7600 (na zdjęciu poniżej) oraz HP EliteBooka 755 G2.

Obraz

Obniżka obejmuje także procesory poprzedniej generacji, czyli Richland. Najtańszy z nich, A4-4000, będzie kosztował zaledwie 27 dolarów, najdroższy zaś, A10-6800K – 112 dolarów.

Osoby, które do końca października zdecydują się na zakup APU A10 od AMD z generacji Richland lub Kaveri dostaną gratis jedną z trzech gier: Murdered: Soul Suspect, Thief lub Sniper Elite 3. Sklepy internetowe, w których można skorzystać z promocji, wyświetlają na swoich stronach bannery informujące o niej lub w opisach produktów informują o możliwości otrzymania gry wraz z procesorem.

Obniżka cen układów Kaveri jest mile widziana, gdyż APU mogą w końcu konkurować z odpowiednikami Intela – A10-7850K zrównał się cenowo z Core i3-4330 i dzięki Radeonowi stanowi naprawdę dobrą alternatywę. Jednak w obliczu ostatnich doniesień o sytuacji finansowej AMD kolejna obniżka cen może martwić. Dość wspomnieć, że na początku miesiąca firma obniżyła również ceny swoich kart graficznych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)