AMD oskarża byłych pracowników o szpiegostwo przemysłowe

AMD oskarża byłych pracowników o szpiegostwo przemysłowe

16.01.2013 12:19

Kiedy jest się jedną z dwóch potęg na rynku układów graficznych to trzeba mieć specjalne baczenie na tego, kto odchodzi do konkurencji. AMD przyjrzało się swoim czterem byłym pracownikom, obecnie zatrudnionym w firmie NVIDIA, a potem pozwało, oskarżając ich o szpiegostwo przemysłowe i ogólne knucie przeciw dotychczasowemu pracodawcy. Sprawa dotyczy Roberta Feldsteina, Manoo Desaia, Nicolasa Kociuka oraz Richarda Hagena.

Obraz

Jak wykazały oględziny komputerów służbowych pozwanych, Feldstein (który najbardziej kojarzony jest z tego, że dzięki niemu układy AMD znalazły się w popularnych konsolach), zgrywał sobie ważne dane, podobnie jak Desai z Kociukiem. Specjaliści doliczyli się przeszło 100 tysięcy wykradzionych plików, w tym takie dotyczące strategii rozwoju AMD. Firma dotarła także do korespondencji, z której wynika, że po swoim odejściu Hagen oraz Feldstein zwerbowali Desaia i Kociuka dla NVIDII, a być może nakłonili też innych pracowników do zmiany „barw klubowych”.

Pokrzywdzony uzyskał już nakaz, bez wcześniejszego informowania pozwanych o toczącym się postępowaniu (aby nie było zacierania śladów), który zobowiązał Feldsteina, Desaia i Kociuka między innymi do oddania swoich własnych komputerów do analizy. Hagen dostał zakaz podejmowania prób rekrutowania ludzi z szeregów AMD. Sprawa trwa. Oczywiście firma domaga się od byłych pracowników również zadośćuczynienia w formie pieniężnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)