AMD prezentuje platformę do tworzenia i korzystania z treści VR #prasówka

AMD prezentuje platformę do tworzenia i korzystania z treści VR #prasówka26.04.2016 15:52
AMD prezentuje platformę do tworzenia i korzystania z treści VR #prasówka
Łukasz Maślanka

OD 26 kwietnia br. w sprzedaży na całym świecie jest dostępna pierwsza platforma do korzystania z wirtualnej rzeczywistości oraz tworzenia dla niej treści, czyli zestaw karty graficznej AMD Radeon Pro Duo wraz z pakietem narzędzi programistycznych LiquidVR. Radeon Pro Duo to karta zaprojektowana dla wszystkich rodzajów VR: rozrywki, edukacji, dziennikarstwa, medycyny, kin i wielu innych. Dzięki 16 TeraFlopsom mocy obliczeniowej jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla deweloperów wirtualnej rzeczywistości, bo teraz mogą oni przygotowywać swoje treści w rekordowo krótkim czasie.

350176150896732097

Ekosystem VR stawia niezwykle wyśrubowane wymagania przed sprzętem, bo poza uzyskiwaniem bardzo wysokich osiągów musi on jeszcze pozwalać utrzymywać je na maksymalnym poziomie przez długi czas. Dzięki rozwiązaniom pochodzącym wprost z produktów z rodzin AMD FirePro (profesjonalnych) oraz Radeon (konsumenckich) nowa karta graficzna Radeon Pro Duo z pakietem LiquidVR SDK to najpotężniejsze na świecie rozwiązanie do VR. Celem firmy AMD przygotowującej ten zestaw było rozwiązanie najważniejszych problemów, z jakimi mierzą się deweloperzy. Udało się to osiągnąć dzięki bliskiej współpracy z twórcami oraz użyciu technologii AMD LiquidVR minimalizującej opóźnienia i maksymalizującej przepustowość potoku renderującego. Radeon Pro Duo to niezwykle zaawansowana i potężna karta z dwoma układami graficznymi, które dają niespotykaną dotąd moc twórcom oraz odbiorcom wirtualnej rzeczywistości.

350176150896863169

AMD Radeon Pro Duo to pierwszy produkt z grupy AMD VR Ready Creator i, co ważne, platforma wybrana do inicjatywy VR First firmy Crytek. Program ten ma na celu kształcenie nowych talentów na polu rozwoju ekosystemu wirtualnej rzeczywistości poprzez zapewnianie odpowiednich rozwiązań laboratoriom VR w szkołach i uniwersytetach na całym świecie. Jako rozwiązanie, które stanowi pomost między twórcami i konsumentami VR, Radeon Pro Duo to ciekawa platforma sprzętowa dla utalentowanych adeptów sztuki wirtualnej rzeczywistości.

Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo jest dostępna w sprzedaży na całym świecie od 26 kwietnia br. Oferują ją producenci kart oraz integratorzy systemów. Przewidywana cena sugerowana wynosi ok. 1,5 tys. dolarów. Dodatkowe informacje o produkcie można znaleźć tutaj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)