AMD prezentuje superszybkiego Radeona dla laptopów i przywraca promocję „Nie spoczywaj na laurach”

AMD prezentuje superszybkiego Radeona dla laptopów i przywraca promocję „Nie spoczywaj na laurach”

15.05.2013 18:03, aktualizacja: 16.05.2013 12:06

Firma AMD pochwaliła się dziś wprowadzeniem do oferty przeznaczonej dla laptopów karty graficznej AMD Radeon HD 8970M. Karta bazuje na architekturze Graphics Core Next (GCN) i ma łączyć moc obliczeniową zapewniającą świetne wrażenia z grania w najnowsze tytuły przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego poboru prądu i zastosowaniu technologii AMD Enduro. Producent twierdzi, że sprawdzi się ona również w graniu w podróży, ale o tym przekonamy się kiedy na rynek trafią laptopy z tym układem. Na pewno Radeon HD 8970M znajdzie się w rekomendowanym dla miłośników Crysisa 3 modelu GX70 firmy MSI. Sercem maszyny będzie układ AOU AMD A10-5750M, który ma być o 10-15% wydajniejszy od tego montowanego w MSI GX60.

Akcja pod hasłem „Nie spoczywaj na laurach” (Never Settle), która ruszyła w październiku zeszłego roku, powraca na nowym poziomie. AMD twierdzi, że promocja cieszyła się powodzeniem, ale gracze, którzy zdecydowali się na wykorzystanie układów AMD w swoich maszynach, musieli stanąć przed wyborem: AMD Radeon HD z Serii 7870 z Tomb Raiderem czy 7900 z Crysisem 3?

Obraz

Wiele osób nie była z tego zadowolona, więc producent poszerza wachlarz gier dołączonych do kart. Od dziś w ramach akcji „Nie spoczywaj na laurach: Powrót” od do kart AMD Radeon HD z Serii 7790, 7870 i 7900 dołączone będą oba wymienione wyżej tytuły. Promocja startuje dziś i potrwa do wyczerpania zapasów u wybranych sprzedawców. Należy mieć na uwadze, że sklepy mogą aktualizować oferty z pewnym poślizgiem, ale najpóźniej na początku przyszłego tygodnia nowe zestawy będą na ich półkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)